امام‌جمعه دلفان در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

مذاکره با بد عهدان حماقت محض/اقتدار ایران با مقاومت و اعتماد نداشتن به دشمن حفظ می‌شود

شناسه خبر : ۱۹۵۴۵ چهارشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۵۵

امام‌جمعه دلفان با بیان اینکه مذاکره با انسان‌هایی که به عهدشان پایبند نبودند چه امتیاز دهد و چه امتیاز بگیرد حماقت محض است گفت: اقتدار ایران با مقاومت و اعتماد نداشتن به دشمن حفظ می‌شود.

حجت‌الاسلام علی‌اکبر جمیاری در گفت‌وگو با خبرنگار سفیر افلاک، با اشاره به مسئله مقاومت اظهار داشت: در این چهار دهه که از انقلاب می‌گذرد ما فقط یک نتیجه توانستیم بگیریم و آن این بوده که هرزمانی پا به‌پای مقام معظم رهبری و پشتیبانی ایشان بودیم توانسته‌ایم موفقیت‌هایی کسب کنیم و تمام موفقیت‌هایی که الآن وجود دارد در بحث علمی، برجام و تکنولوژی مرهون فرمایشات مقام معظم رهبری و استقامت و پایداری مردم در مقابل دشمن بوده است.

 

وی افزود: هرزمانی به آمریکا نزدیک شدیم کما اینکه قبل از انقلاب شاه در خدمت آمریکا بود، به‌جز پس رفت، خواری، ذلت و نوکری این مستکبر قلدر چیزی به بار ننشسته و دستاوردی نداشته است.

 

امام‌جمعه دلفان عنوان کرد: الآن هم جنگ اقتصادی و جنگ مقاومت است و اگر بتوانیم مقاومت کنیم قطعاً به موفقیت می‌رسیم، با توجه به اینکه در زمان جنگ تحمیلی نیز هیچ نداشتیم ولی هشت سال مقاومت کردیم؛ الآن که همه‌چیز داریم، قدرتمندیم و جایگاه ویژه‌ای داریم چرا نباید مقاومت کرد.

 

وی تصریح کرد: تمرکز بر مذاکره و معامله با دشمن نتیجه‌ای جز ضرر برای ایران نداشته است، همین‌که آمریکا یک‌قدم عقب نشسته، کم آورده و بدون پیش‌شرط سمت ما می‌آید نتیجه مقاومت پس از برجام است که اگر ما باز کوتاه بیاییم و به سمت مذاکرات برویم حتی بدون پیش‌شرط حساس‌تر می‌شود و جبهه ایران ممکن است بیشتر ضرر کند.

 

جمیاری گفت: در این مدت که مقام معظم رهبری پس از برجام فرمودند باید مقاومت کرد آن‌ها چقدر در مقابل ایران مقتدر کوتاه آمده‌اند؛ اقتدار ایران با مقاومت و اعتماد نداشتن به دشمن حفظ می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: یکی از شرایط و توانمندی‌های جبهه مقاومت برای تداوم ایستادگی، جهادی عمل کردن مسئولان است؛ نیرویی که می‌خواهد مقاومت کند نیاز به پشتیبانی دارد و دولت نیز باید وارد کار شود، اهل مقاومت باشد و برای کار جهادی کردن وقت نشناسند و با جهادی عمل کردن به مردم امید داده می‌شود.

 

امام‌جمعه دلفان اظهار داشت: باید نگاه انقلابی را حفظ کنیم، انقلاب ما از 40 سال است پیروز بوده و الآن پویش، بینش و قدرت ما باید بیشتر شده باشد وعده‌ای هستند که می‌خواهند این تفکر انقلابی را از ما بگیرند و بگویند این انقلاب کهنه‌شده است درحالی‌که انقلابمان جوان و تنومند شده است.

 

وی بیان کرد: نگاه انقلابی نداشتن باعث می‌شود حرکت انقلابی نکنیم که در این صورت در مقابل دشمن منفعل می‌شویم؛ باید مطیع امر رهبری باشیم، زمانی که رهبر دستور و فرمایشی دارند از قبل مطالعه و کارشناسی شده است.

 

جمیاری تصریح کرد: با توجه به گام دوم انقلاب که مقام معظم رهبری فرمودند اهمیت به جوان است و سپردن کار به دست جوانان، به‌کارگیری نیروی جوان سبب می‌شود مقاومت ادامه یابد و امیدی جامعه دمیده شود.

 

وی بابیان اینکه ناتوانی و ضعف دشمن ناشی از نبود ایمان، اراده و توان مقابله با ایران است که 40 سال توانست ایستادگی کند افزود: دشمن نیروهای انسانی تربیت‌شده‌ای که جان خود را برای ملت فدا کنند ندارد و بزرگ‌ترین ضعف دشمن نداشتن یک رهبر همانند سید علی خامنه‌ای است.

 

امام‌جمعه دلفان خاطرنشان کرد: ضعف دیگر دشمن ظالم بودن و له کردن دیگران است درحالی‌که انقلاب اسلامی به دنبال دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم است؛ امنیت و اقتدار ما باعث امیدوار شدن کشورهای مظلوم می‌شود و روح مقاومت در آن‌ها دمیده می‌شود و ضعف ما ناامیدی آن‌ها را می‌رساند یعنی هم در مورد خودمان است وهم کشورهایی که ما را به‌عنوان الگوی خود می‌دانند وامیدشان را از دست می‌دهند.

 

وی گفت: مذاکره با انسان‌هایی که به عهدشان پایبند نبودند چه امتیاز دهد و چه امتیاز بگیرد یک حماقت محض است یعنی افرادی که می‌خواهند باکسی که قبلاً آن‌ها را فریب داده دوباره مذاکره کنند این‌ها احمق‌های سیاسی جامعه هستند چراکه مؤمن از یک سوراخ دو بار گزیده نمی‌شود.

telegram safireaflak