امام جمعه بروجرد در گفت‌وگو با سفیر افلاک؛

مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند/اتکا به ظرفیت‌های داخلی تنها راه برون رفت از مشکلات

شناسه خبر : ۱۹۲۶۶ دوشنبه ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۲۶

امام جمعه بروجرد گفت: مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند و اتکا به ظرفیت‌های داخلی تنها راه برون رفت از مشکلات است.

حجت الاسلام سید علی حسینی در گفت‌وگو با سفیر افلاک،اظهار داشت: شیوه استکبار همیشه این‌گونه بوده که سعی می‌کردند با جنگ روانی، طرف مقابل را منفعل کنند و به اهداف خود برسند؛ امام(ره) این معادلات را به هم‌ریخت و به دنیا فهماند که اگر ملت‌ها بصیرت و آگاهی داشته باشند، استکبار در مقابل اراده ملت‌ها توان مقابله ندارند.

 

وی افزود: عده‌ای در برجام این موضوع را مطرح کرده بودند که با برجام سایه جنگ برداشته می‌شود درحالی‌که این حرف غلطی است و اصلاً جنگی در کار نبوده است.

 

امام‌جمعه بروجرد تصریح کرد: این‌که تصور شود دشمن با جنگ می‌تواند ما را وادار به تسلیم و عقب‌نشینی کند، حرف کاملاً غلطی است چراکه آمریکا قدرت و جرات نزدیک شدن و رویارویی با ایران را ندارد چراکه اگر این توان را داشت حتی یک‌لحظه هم درنگ نمی‌کرد.

 

حجت‌الاسلام حسینی خاطرنشان کرد: ایران درجاهای مختلف طرفدار و نیرو دارد و اگر آمریکا دست از پا خطا کند اول اسرائیل نابود می‌شود و نابودی اسرائیل یعنی پای آمریکا از خاورمیانه قطع می‌شود.

 

وی بیان کرد: این‌که یک ناو آورده‌اند برای ترساندن عده‌ای افراد بزدل و ترسو است که از همه‌چیز می‌ترسند؛ در برجام ایران بیشتر از آنچه که بود به تعهدات خود عمل کرد اما آمریکا به هیچ‌یک از تعهدات خود عمل نکرد و از برجام خارج شد و کسی که این‌همه خوی استکباری دارد چگونه می‌توان بازهم با آن مذاکره کرد؟

 

امام‌جمعه بروجرد تکیه و اتکا به ظرفیت‌های داخلی را مهم‌ترین راه برای حل مشکلات برشمرد و گفت: مردم ما به‌خوبی می‌دانند که مذاکره با آمریکا مشکلی را حل نمی‌کند و مذاکره دوباره با آمریکا نهایت سادگی است.

 

وی عنوان کرد: آمریکا تلاش دارد فعالیت‌های موشکی را از ما بگیرد تا به اهداف خود برسد، تلاش می‌کنند تا دست ما را از سلاح‌ها کوتاه کنند تا مانند کشور لیبی به اهداف خود برسند و همه این‌ها نشان می‌دهد که به دشمن نباید اعتماد کرد؛ تنها راه‌حل مشکلات این است که مقاومت کنیم و روی پای خود بایستیم و دشمن را دررسیدن به اهدافش ناکام بگذاریم.

 

telegram safireaflak