رئیس کمیته امداد منطقه 2 بروجرد:

100 فرزند ایتام و محسنین در بروجرد حامی ندارند

شناسه خبر : ۱۹۲۶۳ سه شنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۴۵

رئیس کمیته امداد منطقه 2 بروجرد گفت: 100 فرزند ایتام و محسنین در شهرستان بروجرد حامی ندارند.

 

جمشید باجلان در گفت‌وگو با  سفیر افلاک  اظهار داشت: کمیته امداد در حوزه‌های فرهنگی، درمان، اشتغال و مسکن از افراد تحت پوشش این نهاد حمایت‌هایی را انجام می‌دهد که یکی از برنامه‌های کمیته امداد حامی یابی برای ایتام است.

 

وی افزود: در حال حاضر هزار و 923 حامی از ایتام و افرادی که در طرح محسنین هستند حمایت می‌کنند و هرماه با هزینه‌ای که واریز می‌کنند از این افراد حمایت می‌شود.

 

رئیس کمیته امداد منطقه 2 بروجرد بیان کرد: تعداد ایتام شهرستان بروجرد که حامی دارند 470 نفر هستند که هزار و 323 حامی از آن‌ها حمایت مالی می‌کنند، همچنین 392 نفر فرزندان محسنین تحت پوشش است که 600 حامی از این افراد حمایت می‌کند، البته اولویت با ایتامی است که فاقد سرپرست هستند.

 

باجلان تصریح کرد: هم‌اکنون 100 فرزند در بروجرد بدون حامی است که از این تعداد 20 نفر ایتام و 80 نفر هم محسنین هستند که امیدواریم تا در ایام ماه رمضان و در شب‌های قدر خیرین نیکوکار این ایتام و فرزندان محسنین را تحت پوشش قرار دهند.

 

وی عنوان کرد: در شب‌های قدر پایگاه‌هایی در سطح شهر برپا می‌شود و اسامی و عکس‌های ایتام و محسنین در معرض دید حامیان قرار داده می‌شود تا بتوانند ایتام و فرزندان محسنین را انتخاب و تحت پوشش و حمایت قرار دهند.

 

رئیس کمیته امداد منطقه 2 بروجرد خاطرنشان کرد: از ابتدای ماه رمضان با کمک خیرین، کمک‌های نقدی و غیر نقدی در حال جمع‌آوری است تا در نیمه دوم ماه رمضان، بسته‌های مواد غذایی تهیه و به مددجویان تحویل داده شود.

telegram safireaflak