ونایی بروجرد، شهر شد/ زیباترین منطقه گردشگری در انتظار توسعه

شناسه خبر : ۱۸۳۶۰ سه شنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۳

روستای ونایی بروجرد به شهر تبدیل شده و حالا این منطقه گردشگری که تاکنون روستای هدف گردشگری استان برده در انتظار توسعه و ایجاد شرایط لازم برای جذب بیشتر گردشگر است.

به گزارش سفیر افلاک ونایی بروجرد زیباترین و سرسبزترین روستای شهرستان بروجرد است که به دلیل وجود آب و هوای بسیار مناسب و رودهای پر آب، در همه فصول گردشگران از این روستا دیدن می کنند.

 

روستای ونایی با جمعیتی بالغ بر 5700 نفر، روستایی است که بسیاری از مردم این روستا به دلیل وجود آب فراوان به کشاورزی و دامداری مشغول هستند و انوع ترشیجات، خیارشور و دوغ ونایی از محصولات تولیدی اهالی روستا است.

 

Image result for ‫ونایی بروجرد‬‎

 

مدتهاست زمزمه شهر شدن ونایی بروجرد شنیده می شد تا این که بالاخره پس از مدتها خبر شهر شدن ونایی بروجرد اعلام شد، قرار است با شهر شدن این روستا، توسعه و آبادانی و البته ایجاد شرایط لازم برای جذب گرشدگر فراهم شود.

 

مسعود فلاح معاون فرمانداری بروجرد در گفت و گو با سفیرافلاک اظهار داشت: فرمانداري بروجرد در خرداد ماه سال 90 در راستاي قانون تقسيمات كشوري به منظور ارتقاء سطوح مختلف در شهرستان پيشنهاداتي را به استانداري لرستان ارسال کرد كه باتوجه به تطبيق پيشنهادات با شرايط تبديل روستاي ونايي به شهر مورد موافقت قرار گرفت.

 

وی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه امسال موافقت وزارت كشور در راستاي پيشنهاد فرمانداري بروجرد جهت تكميل اطلاعات دريافت شد و پس از سير مراحل اداري در اسفند ماه امسال به تأييد هيأت دولت رسيد.

 

Image result for ‫ونایی بروجرد‬‎

 

به گفته وی باتوجه به موقعيت جغرافيايي و آب و هوای ونایی بروجرد این منطقه از جايگاه ويژه اي برخوردار است و از طرفي باتوجه به تغيير سبك زندگي و تأسيس شهرداري این روستا از خدمات بهتر ي بهره مند می شوند.

 

وی بیان کرد: همچنين بودجه اختصاصي از محل بودجه عمومي بخاطر خودگردان بودن شهرداريها متغير و كاهش مي يابد و به نوعي عوارضات و بهاء خدمات افزايش مي يابد.

 

در ادامه مقداد صارمی بخشدار اشترینان گفت: ونایی بروجرد به لحاظ شرایط خاص آب و هوایی و جمعیت بالا شرایط لازم را برای تبدیل شدن از روستا به شهر را دارا بود که از مدتها پیش این موضوع مطرح و پیگیری های لازم صورت گرفت.

 

وی اضافه کرد: با شهر شدن ونایی بروجرد قطعا امکانات بیشتری در این منطقه قرار می گیرد و شرایط لازم برای حضور گردشگر بیش از این مهیا می شود.

 

صارمی با اشاره به مسیر جاده ونایی افزود: با توجه به این که در طول محور مسیر ونایی مشکلاتی وجود دارد و تعریض این جاده سالهاست که مطرح شده پیگیری های لازم در حال انجام است.

 

Image result for ‫ونایی بروجرد‬‎

 

حالا ونایی، منطقه ای که تاکنون روستای هدف گردشگری استان لرستان بوده، شهری است که انتظار می رود هر چه سریعتر شرایط و امکانات شهری در این منطقه حاکم شود.

 

telegram safireaflak