قوه قضائیه به دنبال محرومیت مردم از فضای مجازی نیست؛ فضای مجازی پالایش‌ شده ایجاد شود

شناسه خبر : ۱۷۷۴۵ پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۱۸

دادستان شهرستان دورود بابیان اینکه فضای مجازی موازی و پالایش‌ شده ایجاد شود گفت: قوه قضائیه به دنبال محرومیت مردم از فضای مجازی نیست بلکه به دنبال سالم‌سازی است.

بابک آزادی در گفت‌وگو با سفیر افلاک، با اشاره به جرائم فضای مجازی اظهار داشت: فضای مجازی موضوع گسترده‌ای است و از منظرهای مختلف قابل‌بحث است؛ فضای مجازی همیشه منفی نیست و یک بستر مناسب و مثبت هم به شمار می‌رود.

 

وی بابیان اینکه در راستای کاهش جرائم در فضای مجازی بهترین کار این است که فضای مجازی موازی و پالایش‌شده ایجاد کنیم افزود: فضای مجازی موازی و پالایش‌شده اقدام بسیار خوبی است که هنوز به‌طور کامل انجام‌نشده و باید نسبت به آن توجه داشت.

 

دادستان شهرستان دورود عنوان کرد: درهرحال مسئله فضای مجازی مسئله دشواری است؛ اما از راه‌های مختلفی می‌توان برخورد کرد تا مسائل و حواشی آن گسترش نیابد.

 

وی بیان کرد: اگر فضای مجازی را مدیریت نکنیم روزبه‌روز وضعمان بدتر می‌شود، دشمن در مقابله با نظام جمهوری اسلامی از راه‌های گوناگون ورود پیداکرده که می‌توان به استفاده از فضای مجازی اشاره کرد.

 

آزادی تصریح کرد: کشور نیاز به فضای مجازی سالم دارد و قوه قضائیه به دنبال محرومیت مردم از فضای مجازی نیست بلکه به دنبال سالم‌سازی بوده و دستگاه قضا از جهت جرائمی که در فضای مجازی شکل می‌گیرد وظیفه دارد ورود کند.

telegram safireaflak