سفیرافلاک گزارش می دهد؛

خنکای شیرجه ای پر خطر در روخانه ها/ بی گدار به آب نزنید

شناسه خبر : ۱۵۷۰۷ سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۲۵

خطر غرق شدن و آمار غرق شدگی در فصل تابستان هر ساله افزایش می یابد، گاهی جوانان برای رهایی از گرمای هوا تنی به آب می زنند که متاسفانه در رودخانه ها و سدها منجر به مرگ می شود.

به گزارش سفیر افلاک تابستان از راه رسیده و هوا به شدت گرم شده، هرساله با فرا رسیدن فصل تابستان شاهد خبرهای تلخ از غرق شدن جوانان و نوجوانانی هستیم که برای رهایی از گرمای تابستان می خواهند تنی به آب بزنند.

 

گرمای هوا و دیدن رودخانه های پر آب انسان را وسوسه می کند و متاسفانه گاهی جوانان بی گدار به آب می زنند و یک تفریح شاد و لذت بخش به روزی تلخ تبدیل می شود و جان یک انسان از بین می رود.

 

شناکردن 

 

در تابستان بسیاری از خانواده ها روزهای تعطیل را برنامه ریزی می کنند که در کنار رودخانه ها و مناطق خنک سپری کنند تا علاوه بر استفاده از طبیعت بکر و زیبا از شنیدن صدای رودخانه و آب لذت ببرند.

 

بی احتیاطی، آشنا نبودن به فن شنا، عدم آگاهی از عمق آب رودخانه ها از مهمترین عواملی هستند که هر ساله جان چندین نفر را می گیرد.

 

گرچه در کنار برخی از سدها و رودخانه ها خطر غرق شدن قرار دارد اما بی توجهی به این علامت آبتنی هایی صورت می گیرد که یک عمر خانواده ای را داغدار می کند.

 

تفریح شنا 

 

اما در شهرستان بروجرد آمار غرق شدگی بسیار قابل توجه است به طوری که به گفته "نادر موسیوند " معاون عملیاتی آتش نشانی بروجرد سال گذشته پنج نفر در بروجرد بر اثر غرق شدگی در رودخانه ها و سدها جان خود را از دست داده اند.

 

وی اضافه کرد: شنا کردن در رودخانه و آبشار و سدها مناسب نیست و اگر افراد تمایل به شنا کردن دارند بهتر است از استخرها استفاده کنند.

 

خطر غرق شدگی  

 

به گفته وی متاسفانه از ابتدای سال جاری تا کنون سه نفر در بروجرد بر اثر غرق شدگی جان خود را از دست داده اند البته در کنار این آمار فوتی، تعدادی هم در هنگام شنا در آب با مشکل مواجه شده و در خطر غرق شدگی بوده اند که توسط غواصان آتش نشانی نجات یافته و به بیمارستان منتقل شده اند.

 

موسیوند اظهار داشت: شهروندان در هنگام سفر به مناطق تفریحی حتما به علائم هشدار دهنده توجه کنند چرا که عمق آب در رودخانه ها و سدها مشخص نیست و همین سبب می شود تا با شنا کردن، فرد غرق شود.

 

telegram safireaflak