خودنمایی زمین خواری با ورژن جدید قبر خواری در پلدختر؟!

شناسه خبر : ۱۵۷۰۵ سه شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۲۸

تصرف غصبی زمین آرامستان توسط برخی مردم صدای واقفان زمین آرامستان این شهر را هم در آورد به طوری که آنها  از عدم اجرای صحیح دفن اموات در این زمین وقفی انتقاد کردند. 

به گزارش سفیر افلاک،واقفان زمین قبرستان پلدختر  با انتقاد از چگونگی دفن اموات در این زمین بیان کردند ؛ اشخاصی در قبرستان پلدختر با تصرف حریمی در اطراف قبر میت خود مانع دفن دیگر اموات می شوند.

 

علی محمد بخشیوند گفت: این اقدام نه تنها موجب نارضایتی عموم و بر خلاف شروط وقف است بلکه از لحاظ شرعی هم اشکال دارد.

 

وی افزود: طبق استفتائات رهبری در خصوص دفن اموات در قبرستان عمومی کسی حق ندارد حریمی در اطراف قبر میت خود در قبرستان عمومی ایجاد کند و از دفن اموات مومنین در آن جلوگیری نمایید.

 

بخشیوند بیان کرد: در سایر شهرستان ها حتی قبر را با مبالغ زیادی از صاحبان زمین خریداری می کنند.

 

وی ادامه داد: ما به خاطر اهمیت بعد معنویی کار از بعد مادی آن چشم پوشی کرده ایم ولی نباید برخی ها  سوء استفاده کنند و کل زمین را برای دفن اموات خانوادگی غصب کنند این کار شایسته ای نیست. 

 

صید عیسی بخشیوند از دیگر واقف زمین قبرستان در این زمینه گفت ؛ ما بعنوان واقفان رضایت نداریم کسی حریمی بیشتر از یک قبر برای میت خود ایجاد کند.

 

وی افزود: متاسفانه وضعیت دفن قبور در پلدختر طوری شده و بیشتر به زمین خواری شباهت دارد و کسی به فکر آخرت میت خود نیست.

 

وی بیان کرد: اگرکسانی که اقدام به تصرف اطراف قبور می کنند به فکر آخرت میت خود هستند اطراف این قبور رو آزاد کنند تا دیگر میت ها در آنجا دفن شوند.

 

این واقف زمین عنوان کرد: چه معنایی دارد شما از همین الان برای دیگر اعضای خانواده ات زمین وقفی قبرستان را صاف کنید و با سیمان کردن مانع دفن سایر اموات در این آرامستان شوید.

 

وی یادآور شد: امیدواریم مسئولان با همکاری هیات امنای آرامستان نسبت به ساماندهی وضعیت موجود اقدام کنند.

 

 

telegram safireaflak