پروژه هایی که در انتظار اندکی اعتبار، زمین گیر شدند/ کاهش اعتبارات و سرانجام پروژه های نیمه تمام!

شناسه خبر : ۱۵۶۷۴ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۰۴

پروژه های نیمه تمام زیادی وجود دارد که به دلیل اعتبارات اندک سالهاست زمین گیر شده اند.

به گزارش سفیر افلاک در شهرستان بروجرد پروژ های نیمه کاره زیادی وجود دارد که پیشرفت فیزیکی هر کدام متفاوت است، برخی حتی با 95 درصد پیشرفت فیزیکی در انتظار اندکی اعتبار هستند تا رنگ ربان قرمز را ببینند و به افتتاح برسند و برخی هم در مرحله پیشرفت 10 تا 20 درصد فقط نظاره می کنند.

 

در شهرستان بروجرد بیش از 80 پروژه های نیمه تمام وجود دارد که برخی از این پروژه ها مهم و چشمگیر بوده و مردم چشم انتظار هستند تا هر چه سریعتر به بهره برداری برسند، پروژه هایی که در مناسبت های مختلف کلنگ زنی شده اند به امید این که با بهره برداری از آنها بخشی از مشکلات حل شود و در جهت رفاه و آسایش مردم باشند.

 

کافیست در شهر دوری بزنید تا متوجه قطار پروژه های نیمه کاره ای باشید که دور تا دور آنها با حصارهایی پوشیده شده و معلوم نیست چند سال و یا چند دهه باید صبر کرد تا سرنوشت این پروژه معلوم شود.

 

گاهی روند اجرای پروژه ها آنقدر طولانی می شود که از یاد می بریم چنین پروژه ای در شهر وجود داشته و همه این موارد در حالیست که اعتبارات اندک سبب بلاتکلیفی این پروژه ها شده است.

 

صبح امروز شنبه جلسه کمیته برنامه و بودجه شهرستان بروجرد در فرمانداری برگزار شد و امسال 56 میلیارد و 700 میلیون تومان برای امسال به بروجرد اختصاص داده شد که این میزان بودجه نسبت به سال گذشته که 72 میلیارد و 100 میلیون تومان بوده کاهش یافته است.

 

با این همه پروژه نیمه تمام و این میزان بودجه قطعا نمی توان انتظار داشت پروژه های زیادی به بهره برداری برسند.

 

نتیجه تصویری برای کتابخانه باهنر  بروجرد

 

2 کتابخانه استاد آیتی و شهید باهنر با پیشرفت بالای 95 و 90 درصد چندین سال است که نیمه کاره مانده اند و برای تکمیل یک میلیارد و 300 میلیون تومان اعتبار نیاز دارند و امسال برای کتابخانه شهید باهنر580 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شد که فرماندار بروجرد اعلام کردند به گونه ای برنامه ریزی شود تا این دو کتابخانه تا پایان سال به بهره برداری برسد.

 

این پروژه ها حدود 9 سال است که نیمه کاره مانده و در انتظار اعتبار هر سال را به پایان می برند و وعده افتتاح آنها محقق نمی شود.

 

نتیجه تصویری برای پل رودکی بروجرد بازتاب بروجرد

 

پل شهدای دانش آموز(رودکی) از دیگر پروژه های نیمه کاره بروجرد است که بعد از گذشت پنج سال بلاتکلیف مانده و هر از چند گاهی این پروژه اندکی جلو می رود و روند طولانی این پروژه سبب نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.

 

امسال برای این پروژه یک میلیارد و 850 میلیون تومان اعتبار در نظر گرفته شده که به نظر می رسد با توجه به حجم این پروژه، این میزان اعتبار کافی نیست و ضروری است تا برنامه ریزی شود و این پروژه هر چه سریعتر به بهره برداری برسد.

 

البته پروژه های نیمه تمام دیگری مانند ورزشگاه 15 هزار نفری وجود دارند که درصد پیشرفت آنها بسیار ناچیز است و سرنوشت این پروژه ها نامعلوم است.

 

نتیجه تصویری برای سد آبسرده بروجرد

 

سد های نیمه تمام بروجرد، پروژه های آبرسانی و دیگر پروژه های عمرانی بروجرد سالهاست که با توجه به بازدید های مکرر و مختلف مسئولان و وعده های بی شمار اما همچنان به دلیل کمبود اعتبار زمین گیر شده اند.

 

telegram safireaflak