گفت و گوی سفیر افلاک با سازنده چشم مصنوعی جهان؛

نخبه لرستانی: برای اولین بار در دنیا چشم مصنوعی با قابلیت بینایی بخشی را ساختم

شناسه خبر : ۱۵۶۶۶ شنبه ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۶

فوق دکترای نانو مواد پزشکی گفت:ساخت چشم مصنوعی در مراحل آزمایشگاهی با موفقیت انجام شد به محض طی شدن این مراحل و رفع موانع قانونی نتایج اعلام می کنیم.

دکتر احسان کامرانی فوق دکترای نانو مواد پزشکی در گفت وگو با خبرنگار سفیر افلاک، با قدردانی از ابراز لطف هموطنان اظهار داشت: به عنوان یک ایرانی افتخار می کنم که رشته تخصصی که علم آموزی کرده ام امروز با سفر به بیش از 40کشور جهان کارهای تحقیقاتی و پژوهشی متعددی را انجام داده ام.

 

وی بیان کرد:امیدوارم یک روز با توکل بر خدا و تلاشی که شبانه روزی انجام می دهم بتوانم خدمتی به مردم داشته باشم.

 

این جوان نخبه پلدختری گفت: برای اولین بار در دنیا موفق به ساخت چشم مصنوعی با قابلیت بینایی بخشی گردیده ام.

 

کامرانی با اشاره به ساخت سیستم جدید بینایی بخشی برای اولین بار در سال 2012 عنوان کرد: با پیشرفت و توسعه پروژه، در حال حاضر با مشارکت تیمی از کشورهای مختلف شامل آمریکا، کانادا، استرالیا، سوئد، سنگاپور و کره جنوبی تحقیقات هنوز برای اطمینان بخشی از تاثیر دائمی روش پیشنهادی و عدم احتمال آسیب های جانبی آن در صورت استفاده طولانی مدت برای انسان در حال انجام است.

 

وی ادامه داد:سیستم ارائه شده با وجود ساخت نمونه های موفق آزمایشگاهی متعدد، همچنان در حال طی کردن مراحل قانونی است.

 

این جوان نخبه ایرانی ادامه داد: حل و فصل موارد حقوق مالکیت معنوی و همچنین تکمیل نتایج بمنظور استفاده جامع آن در خارج از حیطه تحقیقاتی است.

 

وی ابراز امیداواری کرد: به محض طی شدن این مراحل و رفع موانع قانونی، نتایج حتما اعلام خواهد شد.

 

دکتر احسان کامرانی متولد شهرستان پلدختر که پس از اخذ مدرک لیسانس مهندسی پزشکی از دانشکده پزشکی دانشگاه شهید بهشتی تهران و فوق لیسانس مهندسی برق گرایش کنترل از دانشگاه تربیت مدرس،مقطع دکترای مهندسی پزشکی را در دانشگاه مونترال به پایان رسانیده است.

 

کامرانی دکترای خود را با موفقیت در رشته مهندسی پزشکی از پلی‌تکنیک مونترال کانادا به اتمام رساند و فوق دکترای مهندسی بیو اپتیک را از دانشگاه هاروارد آمریکا و فوق دکترای نانو مواد پزشکی را از دانشگاه پوهانگ کره جنوبی دریافت کرد.

 

telegram safireaflak