پایانی بر حواشی برخی رسانه‌ها؛

ایجاد جاده دسترسی به دریاچه گهر کذب محض است

شناسه خبر : ۱۵۶۱۵ سه شنبه ۱۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۲۶

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، انتشار خبر احداث راه دسترسی به دریاچه گهر را تکذیب کرد.

به گزارش سفیر افلاک مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان انتشار خبری مبنی بر احداث راه دسترسی به دریاچه گهر را تکذیب کرد و اظهار داشت: داستان احداث جاده دسترسی به دریاچه گهر از سمت الیگودرز یک داستان قدیمی و نخ‌نما است که همه ساله در فصل تابستان از سوی عده‌ای با اهدافی خاص در فضای مجازی منتشر می‌شود تا افکار عمومی را جریحه‌دار کند.

 

مهرداد فتحی بیرانوند در تشریح موضوع، گفت: جاده مورد بحث یک جاده مالرو و محلی برای عبور و مرور عشایر منطقه در هنگام کوچ است که در دهه‌های گذشته توسط اداره کل امور عشایری لرستان و با مجوز اداره کل حفاظت محیط زیست استان برای خدمات‌رسانی به عشایر منطقه احداث شده است، لذا بارندگی و وقوع سیلاب در منطقه گاهاً باعث مسدود شدن قسمت‌هایی از این راه دسترسی می‌شود که اداره کل امور عشایری به منظور بازگشایی محور، عملیات بازگشایی را در دستور کار قرار می‌دهد. همین امر باعث شده تا عده‌ای دست به جنجال‌آفرینی بزنند در حالی که گفته آنان با واقعیت فاصله زیادی دارد.

 

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان، افزود: این جوسازی‌ها باعث شد تا سال گذشته نماینده ویژه سازمان حفاظت محیط زیست از منطقه بازدید کنند که مشاهدات و گزارشات ایشان مبین این واقعیت بود که جاده‌سازی جدید صحت ندارد.

 

محیط زیست لرستان

 

جاده مالرو قدیمی، 12 کیلومتر با دریاچه گهر فاصله دارد

فتحی بیرانوند، ادامه داد: جاده قدیمی به منطقه عشایری تاپله که 12 کیلومتر با دریاچه گهر فاصله دارد ختم می‌شود. این بدان معنا است که اگر شخصی از این مسیر قصد عزیمت به گهر را داشته باشد، باید ساعت‌ها پیاده‌روی کند تا به این دریاچه زیبا برسد.

 

مهرداد فتحی بیرانوند

 

مشاهدات معاونین استاندار لرستان نیز عدم جاده‌سازی را تایید کرد

وی، تاکید کرد: چند روز پیش در معیت معاون عمرانی و معاون اقتصادی استاندار لرستان و فرماندار دورود بازدیدی از دریاچه گهر «از سمت الیگودرز» داشتیم تا از نزدیک با شرایط منطقه آشنا شوند. لذا آنچه که مشاهده شد این بود که جاده‌سازی جدیدی در منطقه صورت نگرفته است.

 

مهرداد فتحی بیرانوند

 

وظیفه ذاتی ما حفاظت از محیط زیست لرستان است

مهرداد فتحی بیرانوند، گفت: دریاچه گهر یکی از بی‌نظیرترین آثار طبیعی لرستان است که اهمیت آن برای هیچ کسی پوشیده نیست، لذا بنده به عنوان یک لرستانی، یک محیط‌بان و یک حامی محیط زیست عرض می‌کنم که فرزندان مردم در اداره کل حفاظت محیط زیست لرستان، از هیچ کوششی در جهت حفظ و حراست از مواریث خدادادی، حیات وحش و زیست بوم لرستان فروگذار نکرده و نخواهند کرد.

منبع: موج

telegram safireaflak