همزمان با سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره)؛

مصلای الغدیر خرم آباد میزبان عزاداران روح خدا می‌شود

شناسه خبر : ۱۵۴۳۸ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۰۰

مراسم سالگرد عروج بنیان گذار کبیر انقلاب اسلامی امسال در مصلای الغدیر خرم‌آباد برگزار می شود.

به گزارش سفیر افلاک از آنجایی که در چند سال اخیر سالروز رحلت امام خمینی (ره) در ایام ماه مبارک رمضان قرارگرفته است برخلاف سالیان گذشته برای برگزاری این مراسم اعزام افراد از استان‌ها به مرقد امام صورت نمی‌گیرد.

 

بر این اساس برگزاری مراسم سالگرد رحلت امام خمینی در شهرهای مختلف برگزار می‌شود تا روزه‌داران ضمن انجام واجبات دین به اقامه عزا برای امام خمینی(ره) در شهرشان بپردازند.

 

امسال نیز در فاصله دو هفته تا سالروز رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران جلسه شورای فرهنگ عمومی استان لرستان برگزار شد تا برنامه‌ریزی مناسب در جهت برگزاری هر چه بهتر مراسم سالگرد رحلت امام راحل در مصلی الغدیر خرم‌آباد صورت گیرد.

 

آیت‌الله سید احمد میرعمادی امام‌جمعه خرم‌آباد در این جلسه بیان کرد: حضرت امام خمینی بر گردن همه ما حق دارد چراکه اهدافی را در انقلاب اسلامی دنبال کرد که ما امروز به خاطر آن‌ها سربلند هستیم.

 

وی احیاء اسلام ناب را مهم‌ترین هدف امام راحل برشمرد و افزود: امروز میدان‌داری در منطقه توسط ما صورت می‌گیرد و این به خاطر اهداف بنیان‌گذار جمهوری اسلامی است.

 

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: استقلال کشور و همچنین حفظ عزت ملی، مبارزه با فساد و تبعیض از دیگر اهداف امام بود.

 

 

وی خاطرنشان کرد: اما با دست‌خالی و خودباوری جوانان را به صحنه آورد و به‌سوی خود جذب کرد.

 

آیت‌الله میرعمادی اظهار داشت: امروز دستاورد مجاهدت امام بزرگوار ما نظام جمهوری اسلامی ایران است و بر ما وظیفه است که آن را نگه بداریم و حفظ کنیم و وارث شایسته‌ای برای آن باشیم.

 

وی پاسداری از آرمان‌های امام را از وظایف جامعه امروز دانست و گفت: امام خمینی این نظام اسلامی را با خون‌دل و با خون شهدا تشکیل داد و ما باید از آن پاسداری کنیم.

 

امام‌جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: در راستای آرمان‌های امام خمینی (ره) همه ما باید احساس مسؤولیت اجتماعی کنیم و باید خدمت گذار مردم باشیم.

 

وی با بیان اینکه مسوولین از جنس مردم هستند، افزود: مساله استکبارستیزی و جلوگیری از نفوذ اجانب از اهداف امام بود که ما باید امروز به آن توجه کنیم.

 

آیت‌الله میرعمادی مساله وحدت و اتحاد مسلمانان را از اهداف امام خمینی دانست و گفت: در چهلمین سال پیروزی انقلاب و بیست و نهمین سالگرد رحلت امام باید برنامه‌های ویژه‌ای برای بزرگداشت یاد امام برگزار شده و باید برای بازخوانی وصیت امام برنامه‌ریزی مناسبی صورت گیرد.

 

در ادامه رضا زینی‌وند مقدم بر اجرای برنامه‌های گرامیداشت یاد امام خمینی (ره) در طول سال تأکید نمود و گفت: دیدگاه‌های والای حضرت امام خمینی باید در طول سال مد نظر باشد و این‌طور نباشد که فقط در یک ایام خاص به آن بپردازیم.

 

وی افزود: برگزاری شب‌شعر آیینی با توجه به اندیشه‌های حضرت امام خمینی و پژوهش در ابعاد شخصیتی امام خمینی در طول سال از برنامه‌های مد نظر است.

 

مدیرکل آموزش‌وپرورش لرستان گفت: محتوای برنامه‌ای که برای سالگرد رحلت امام خمینی برگزار می‌شود باید مورد توجه باشد تا بتوان حال و هوای سال 68 را برای جوانان امروز تجلی داد.

 

زینی‌وند نقدم گفت: خاطره‌گویی از آن ایام می‌تواند بسیار خوب و مفید باشد که جا دارد در راستای بحث محتواسازی به مراسم سالگرد رحلت امام و در طول سال به آن پرداخته شود.

 

سیدلطف الله حیات الغیب سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان نیز در ادامه بیان کرد: با توجه به قرار گرفتن ایام رحلت امام خمینی با ماه مبارک رمضان اعزام عزاداران به تهران صورت نمی‌گیرد.

 

وی افزود: باید برنامه‌ریزی خوبی شود تا برنامه رحلت امام در شب رحلت ایشان در مصلی الغدیر خرم‌آباد برگزار شود.

 

سرپرست شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی لرستان گفت: وظیفه ما است که یاد و خاطره امام را گرامی داشته و آرمان‌های ایشان را به نسل جدید منتقل کنیم.

 

وی افزود: سال گذشته با کمک دستگاه‌های مختلف مراسم بزرگداشت رحلت امام با محوریت سپاه برگزار شد که امسال هم به همان شکل باید برگزار شود.

 

 

در این جلسه پیشنهاد شد در شب رحلت بنیان‌گذار انقلاب اسلامی برای 10 هزار نفر افطار و شام تدارک دیده شده و در محل مصلی الغدیر به عزاداران داده شود.

 

telegram safireaflak