آخرین وضعیت طرح توسعه‌ فرودگاه خرم‌آباد

شناسه خبر : ۱۵۴۳۵ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۳۰

عملیات اجرایی طرح توسعه‌ فرودگاه خرم‌آباد در بهمن 92 آغاز شد و قرار بود دوساله تکمیل شود اما هنوز هم کار زیادی برای تکمیل دارد.

به گزارش سفیر افلاک  این طرح در مدت بیش از چهار سال که از شروع آن می‌گذرد با مشکل‌های زیادی روبه‌رو بوده و در برخی مواقع ماه‌ها تعطیل بوده است.

 

 این طرح شامل توسعه سطوح پروازی(تطویل باند، توسعه اپرون، بهسازی اپرون موجود، زهکشی باند، استریپ‎سازی باند، ارتقاء مقاومت باند، بهسازی جاده حفاظتی، سرپوشیدن کانال‎های عرضی فاضلاب روستایی عبوری از باند و احداث ساختمان هواشناسی) توسعه ترمینال و احداث ساختمان پاویون بوده و هنوز برای تکمیل همه به زمان نیاز دارد.

 

  مجید کیان‌پور، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی در این باره گفت: فرودگاه خرم‌آباد از قدیمی‌ترین فرودگاه‌های کشور است و نیاز به ارتقای آن احساس شد که خوشبختانه اقدامات خوبی هم در طرح توسعه‌ای به انجام رسید.

 

وی ادامه داد: قرارگاه خاتم‌الانبیاء(پیمانکار طرح) در بخش‌های مختلف اقدامات خوبی انجام داد.

 

  کیان‌پور در پاسخ به پرسشی که چه ارگانی(شرکت فرودگاه‌ها یا راه و شهرسازی) این طرح را تکمیل خواهد کرد؟ طبق توافقات و با پیگیری‌های استاندار لرستان قرار شده ادامه کار را شرکت فرودگاه‌ها انجام دهد.

 

  نماینده مردم دورود و ازنا اظهار با اشاره به اینکه بخشی از کار تکمیل شده، امیدواری کرد: این طرح هر چه سریع‌تر به پایان برسد.

 

telegram safireaflak