رئیس اتحادیه طلافروشان خرم‌آباد مطرح کرد

ارزش افزوده،سرطان بازار طلا

شناسه خبر : ۱۵۴۲۲ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۸

رئیس اتحادیه طلافروشان خرم‌آباد ارزش افزوده را سرطان بازار طلا دانست و گفت: سال 89 بر اساس تصمیمی غیرکارشناسی شده ارزش افزوده طلا به صورت قانون درآمد که نیازمند اصلاح است.

به گزارش سفیر افلاک علی‌محمد زرین‌کوب ، اظهار کرد: قیمت طلا در ایران بر اساس قیمت اُنس جهانی و قیمت دلار آزاد تعیین می‌شود.

 

وی خاطرنشان کرد: نوسانات دلار طی چند ماه اخیر بالا بوده و همین امر موجب نوسان قیمت طلا از گرمی 125 هزار تا 198 هزار تومان شده‌است.

 

رئیس اتحادیه طلافروشان خرم‌آباد با بیان اینکه دلار 4 هزار و 200 تومانی عملا در بازار وجود ندارد، افزود: اگر دلار با این قیمت خریدوفروش می‌شد می‌بایست طلا گرمی 130 هزار بود نه 198 هزار تومان.

 

زرین‌کوب بیان داشت: امروز دلار بر اساس قیمت بیش از 6 هزار تومان دلالان به فروش می‌رسد و لذا اولین انتظار از مسوولان این است که نرخ دلار را واقعی عنوان کنند.

 

وی ارزش افزوده را سرطان بازار طلا دانست و یادآور شد: متاسفانه سال 89 بر اساس تصمیمی غیرکارشناسی شده ارزش افزوده به صورت قانون درآمد و طلافروشان مجبور به اجرای آن شدند.

 

رئیس اتحادیه طلافروشان خرم‌آباد ادامه داد: بیشترین ضربه ارزش افزوده متوجه مشتری است چرا که مشتری مابه‌التفاوت بالایی را به‌خاطر اجرت و ارزش افزوده بایستی پرداخت کند.

 

زرین‌کوب اظهار داشت: انتظار می‌رود حداقل اگر قرار به گرفتن ارزش افزوده است این مبلغ از قیمت طلا حذف و به ساخت طلا اضافه شود.

telegram safireaflak