چهاردهمین جشنواره فرهنگی هنری در بروجرد برگزار می شود

شناسه خبر : ۱۵۴۱۸ پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۱۴

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: به مناسبت هفته میراث فرهنگی و روز موزه چهاردهمین جشنواره فرهنگی هنری در بروجرد برگزار می شود.

"حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد در گفت و گو با  سفیر افلاک گفت: این جشنواره از 29 اردیبهشت ماه در خانه تاریخی افتخار الاسلام طباطبایی به مدت پنج روز برگزار خواهد شد.

 

وی اضافه کرد: این جشنواره با هدف معرفی ظرفیت ها و آثار تاریخی و هنری بروجرد برگزار می شود که برپایی نمایشگاه عکسی از گذشته های بروجرد، طبخ نان محلی، کارگاه سفال و نمایشگاه صنایع دستی از مهمترین بخش های این جشنواره است.

 

به گفته وی در این نمایشگاه کارگاه ورشو سازی در معرض دید عموم قرار می گیرد و هنرمندان بروجردی مراحل ساخت ورشو را از نزدیک مشاهده می کنند.

 

یارمحمدی اظهار داشت: سفالگری کودکان یکی از برنامه های این جشنوراه است که کودکان در حیاط این خانه تاریخی با سفال آثاری را تهیه می کنند و سپس جوایزی به بهترین ها اهدا می شود.

 

وی بیان کرد: هفته میراث فرهنگی فرصتی مناسب برای معرفی آثار شهرستان بروجرد است و در بروجرد بیش از 400 اثر تاریخی وجود دارد که تا کنون 175 اثر ثبت ملی شده است.

telegram safireaflak