رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور تاکید کرد؛

لزوم نظارت ویژه مسئولان بر مناطق آزاد موجود در کشور

شناسه خبر : ۱۴۵۹۷ پنجشنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۲

رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور گفت: متاسفانه به نظر می‌رسد مناطق آزاد یکی از مبادی اصلی ورود کالای قاچاق هستند در نتیجه باید مسئولان نظارت ویژه‌ای بر آنها داشته باشند.

به گزارش سفیر افلاک محمد خدابخشی بیان کرد: یکی از مبادی ورود کالای قاچاق مناطق آزاد هستند که به دلیل محصور نبودن و مساحت گسترده‌ای که دارند کنترل و نظارت لازم در ورودی آنها به صورت ویژه انجام نمی‌شود.

 

وی ادامه داد: بنا بر شنیده‌ها باید گفت برخی از مناطق آزاد به دلایل اشاره شده به عنوان مبادی اصلی ورود کالای قاچاق به کشور هستند.

 

رئیس فراکسیون نظارت بر اجرای برنامه‌های توسعه کشور عنوان کرد: در نتیجه انتظار می‌رود دولت نظارت و کنترل بیشتری بر مناطق آزاد داشته باشد تا شاهد کاهش قابل توجه ورود کالای قاچاق به کشور باشیم.

 

خدابخشی افزود: البته با اقدامات انجا شده شاهد کنترل‌های بیشتری بر مبادی ورود قاچاق به کشور هستیم اما انتظار می‌رود مسئولان با نظارت ویژه‌تری در این راستا وارد عمل شوتد.

 

نماینده مردم الیگودرز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه اکنون ورود بیش از حد کالای قاچاق به کشور مشکلات زیادی برای فعالان اقتصادی به وجود آورده است که باید اقدامات لازم برای کاهش آمارهای کنونی در دستور کار قرار گیرد.

 

telegram safireaflak