تونل برفی ازنا فروریخت/مرگ یک جوان 18ساله

شناسه خبر : ۱۰۲۳۲ شنبه ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۳۳

عصر امروز فروریختن دیواره تونل برفی ازنا درمنطقه اشترانکوه ازنا گردشگران را دچار حادثه کردومنجر به مرگ یک جوان 18 ساله شد. 

به گزارش سفیر افلاک، عصر امروز جمعه ساعت 16دیواره تونل برفی ازنا  واقع در منطقه کوهستانی اشترانکوه دچاره حادثه ریزش شد وبنا به گفته منابع موثق منجر به گرفتاری گردشگران در تونل ومرگ یک جوان 18 ساله شد.

 

مسئولان وتیم های امداد ونجات از چهار شهرستان از جمله  دو بالگرد برای نجات جان گردشگران به منطقه اعزام شده اند.

 

به گفته رضا آریایی مدیرکل مدیریت بحران لرستان گرمای هوا باعث ریزش تونل برفی ازنا شده است.

 

آریایی در جمع خبرنگاران گفت: با توجه به اینکه این منطقه فاقد راه دسترسی برای اعزام نیرو های انسانی است لذا تنها ماشین آلات جمعیت هلال احمرشهرستانهای ازنا ودورود وخرم آباد والیگودرز را با نیرو های حرفه ایی به منطقه اعزام کردیم.

 

محمد باقر محمدی فرماندار ازنا نیز در گفت وگو با خبرنگاران از بیرون  آوردن جسد  یک نفر از گردشگران گرفتارخبرداد و گفت: این جوان 18 ساله وبه نام آرمان لک  واهل شهرستان ازنا است که در این حادثه جان باخت.

 

 به گفته مقامات استانی وشهرستانی عملیات امداد ونجات در این منطقه پایان یافته است وتنها مرگ یک نفر ومصدوم شدن یک فرد دیگر تایید شده است.

 

گفتنی است تونل برفی ازنا یکی از جاذبه های گردشگری ازنا در استان لرستان محسوب می شود وسالانه گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

 

این تونل به‌صورت طبیعی در برف و یخ‌های دامنهٔ اشترانکوه در منطقهٔ کمندان شهرستان ازنا قراردارد وطول آن 800 متر و ارتفاع آن از کف تونل تا سقف تاحدود3 متر می باشد.

 

ازنا

 

telegram safireaflak