گزارشی از آیین افتتاح مراسم جزء خوانی قران کریم در خرم آباد؛

نماینده ولی فقیه در لرستان:تلاوت قرآن نگهدارنده انسان از خطاهاست

نماینده ولی فقیه در لرستان:تلاوت قرآن نگهدارنده انسان از خطاهاست
شناسه خبـر : ۹۷۶۴ دوشنبه ۸ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۸:۱۵

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: تلاوت قرآن سبب سلامت انسان از گناه و معصیت است ونگهدارنده ی انسان از لغزش ها و خطاهاست سبب می شود انسان مراتب کمال را یکی پس از دیگری طی کند.

به گزارش سفیر افلاک مراسم جزءخوانی و جمع خوانی قرآن کریم با حضور نماینده ولی فقیه در لرستان،مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه لرستان،فرمانده سپاه ناحیه خرم آباد ،رئیس صدا و سیما ،جمعی ازمدیران استانی و عموم مردم در حسینیه عاشقان ثارالله برگزار شد.

 

آیت الله سیداحمد میرعمادی؛نماینده ولی فقیه در لرستان ضمن بیان این که هدف از آفرینش انسان رسیدن به کمال بوده است اظهار داشت: خدای متعال "پیامبران عظام الهی" و "قرآن" را به عنوان اسباب هدایت برای رسیدن بشربه کمال فراهم کرده است.

 

آیین افتتاح مراسم جزءخوانی قرآن کریم  درخرم آباد 96

وی افزود:پیامبران الهی برای رساندن بشربه کمال نیازمند وسیله ای بودند که در اختیار بشر قرار بگیرد و لذا خدای متعال کتاب را با پیامبران برای هدایت انسان فرستاد.

 

آیتالله میرعمادی بیان کرد:یکی از نعمات خداوند برای بشرنعمت قرآن کریم است و خدای متعال منتی گذاشت و قرآن را به عنوان معجزه پیغمبراکرم(ص) و به عنوان کتاب هدایت برای بشر فرستاد.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اثرات معنوی فراوان قرائت قرآن بردل و جان انسان و جامعه  تصریح کرد: قرآن این کتاب سراسرنورانی،هدایت،وسیله ی قرب به سوی خدای متعال ودستورالعمل زندگی بشرجامعه و دل ها را به سوی نور می کشاند.

آیین افتتاح مراسم جزءخوانی قرآن کریم  درخرم آباد

وی افزود: اگر خدای متعال برای هدایت ،تکامل و رسیدن انسان به بالاترین درجه کمال ،قرآن را قرارداده است انسان هم در برابر این کتاب الهی وظیفه دارد.

 

 آیت الله میرعمادی با اشاره به این که اولین وظیفه انسان در برابر قرآن تعلیم و تلاوت است گفت: فلسفه بعثت پیامبران همین است وپیامبران برای اموزش تلاوت قرآن به بشریت مبعوث شده اند.

 

وی در این خصوص ادامه داد: پیامبر(ص) در آغاز بعثت آیات را تقسیم بندی می کرد درابتدا ده آیه ده آیه تعلیم وتلاوت می کرد.

 

نماینده ولی فقیه در لرستان خاطرنشان کرد: ضمن این که تلاوت قرآن سبب سلامت انسان از گناه و معصیت است ونگهدارنده ی انسان از لغزش ها و خطاهاست سبب می شود انسان مراتب کمال را یکی پس از دیگری طی کند.

 

آیین افتتاح مراسم جزءخوانی قرآن کریم  درخرم آباد1

وی افزود: جامعه قرانی جامعه ای است که از سلامت و امنیت برخورداراست وتلاوت قرآن سبب امنیت انسان ازعذاب الهی و لذا ایمنی بخش است.

 

آیت الله میرعمادی تفکر و تدبر در قرآن را وظیفه دوم انسان در برابر کتاب آسمانی عنوان کرد و تأکید کرد: تلاوت مقدمه ای برای تدبروتفکردرقرآن است چراکه تفکر و تدبر در قرآن زمینه ای برای عمل به قرآن است.

 

وی با بیان این که رسالت کسانی که با قرآن مانوس اند کارسختی است یاداور شد: خداوند را شاکریم که با رهنمودهای رهبری و با تشویق و تبلیغ دائمی ایشان تلاوت قرآن یکی از برنامه های عمومی جامعه ی ما تبدیل شده است.

 

بازوند؛ رئیس صداوسیما استان گفت:خداوند را شاکریم که امسال هم همانند سال های قبل شاهد پخش زنده مراسم جزءخوانی و جمع خوانی قرآن کریم در شبکه افلاک لرستان هستیم.

 

وی درخصوص برنامه های شبکه استانی در ایام ماه مبارکرمضان گفت:تفسیرقرآن نماینده ولی فقیه لرستان درمسجد بعثت،ویژه برنامه های افطاری و سحری،پخش برنامه ها ی زنده اخلاقی و احکام در دستور کار رسانه استانی قرار دارد.

 

به گزارش خبرافلاک از اولین روز ماه بهار قرآن تا پایان ماه مبارک ساعت 18 تا 19 عصر در حسینیه عاشقان ثارالله خرم آباد یک جزء از قرآن کریم با حضور برادران عزت‌الله گوشه‌ای، سید عباس پورهاشمیان، سید حمید مصطفایی و مهدی پاپی از جمله قاریان مطرح استانی و کشوری تلاوت می شود.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: خبر افلاک

ارسال نظر

8 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران