رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد:

میراث فرهنگی در حال تملک خانه تاریخی حاتمی و حمام سید بروجرد است

میراث فرهنگی در حال تملک خانه تاریخی حاتمی و حمام سید بروجرد است
شناسه خبـر : ۹۶۹۲ سه شنبه ۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۲:۱۴

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: خانه تاریخی حاتمی و حمام سید بروجرد به عنوان دو اثر ارزشمند در حال تملک میراث فرهنگی هستند و مرمت و نگهداری آنها نیز انجام می شود.

به گزارش سفیر افلاک "حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: در پروژه های امسال میراث فرهنگی بروجرد 2 اثر تاریخی که سالها قبل قرار بود تملک شوند این کار امسال صورت می گیرد.

 

وی اضافه کرد: یکی از آثار حمام سید است که این اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده و قدمت این بنا مربوط به دوره پیش از قاجار است و برای تملک این اثر تاریخی اقداماتی صورت گرفته و بخشی از تملک انجام شده و مابقی نیز به زودی تملک خواهد شد.

نتیجه تصویری برای حمام تاریخی سید بروجرد

به گفته وی سالها پیش مرمت اضطراری بر روی این اثر انجام شد اما به دلیل این که این حمام تاریخی از حمام های قبل از قاجار است و از نظر فضاسازی کامل ترین حمام بروجرد می باشد و بخش های اختصاصی در این اثر دیده می شود باید حفظ و نگهداری شود.

 

یارمحمدی اظهار داشت: این حمام تاریحی جزء عناصر تاریخی مجموعه طباطبایی هامی باشد که در خیابان صفا قرار دارد.

 

رئیس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد تصریح کرد: همچنین خانه تاریخی حاتمی یکی دیگر از آثار تاریخی بروجرد است که بخش هایی از تملک این خانه انجام شده است.

نتیجه تصویری برای خانه حاتمی بروجرد

وی بیان کرد: این خانه تاریخی به دلیل این که چند سال خالی از سکنه بوده و بارش باران در سال گذشته به بخش هایی از این بنا آسیب وارد کرده اما قابلیت احیا و بهسازی را دارد و سال گذشته مالک این اثر تاریخی تمایل خود را برای فروش بنا اعلام کرد و تا کنون بخشی از این اثر تملک شده است.

 

یارمحمدی اظهار داشت: این خانه تاریخی از نظر ساختار منحصر به فرد است و با تملک آن می توان اقدامات مرمتی مورد نیاز را انجام داد و هم اکنون خانه حاتمی در حال ثبت آثار ملی قرار دارد.

 

وی افزود: خانه حاتمی حدود 800 میلیون و حمام سید حدود 750 میلیون قیمت گذاری شده و قرار است در مرحله اول با 300 میلیون تومان بخش هایی از آثار تملک شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

9 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران