مردی که در صدر اخبار و سوژه ها قرار گرفت

مردی که در صدر اخبار و سوژه ها قرار گرفت
شناسه خبـر : ۹۶۷۹ دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۳:۴۹

انتخاب رستمی با این آرای چشمگیر وبی سابقه بازتاب های گوناگونی دربین مخالفان وموافقان این موضوع داشته است.

به گزارش سفیر افلاک در واپسین روزهای منتهی به انتخابات شورای شهر خرم آباد مردی با هیبتی همچون میرزاکوچک خان جنگلی به نام ولی الله رستمی نژاد با محاسنی شلخته٬موهایی بلند ٬دستانی پینه بسته ولباس هایی مندرس که تاهمین چندروز پیش در بازار خرم آباد ازطریق خرید وفروش مرغ وخروس گذران روزگار می کرد٬درکسوت یک پدیده انتخاباتی ظاهرشد.

رستمی نژاد دل به دریا زد و یکه وتنها با بنرکوچکی که عکس جوانی اش برآن نقش بسته بود راهی کوچه وخیابان های خرم آباد شد.

کمترازچندساعت این حرکت غیرمنتظره  رستمی را درصدر اخبار وسوژه های فضای مجازی قرار داد ودر نهایت ولی الله رستمی نژاد باچهل هزار رای نفر اول این انتخابات شد و آرای او ۳/۳برابرنفر دوم بود.

انتخاب رستمی با این آرای چشمگیر وبی سابقه بازتاب های گوناگونی دربین مخالفان وموافقان این موضوع داشته است،برخی پیروزی رستمی را مصداق پوپولیسم وعوام گرایی  واحساسی  عمل کردن مردم خرم آباد می دانند.

عده ای آن را طنز وتمسخر خوانده اند،بعضی ها پیروزی قاطع رستمی را یک اعتراض مدنی و ابراز نارضایتی ازعملکرد اعضای فعلی وسابق شورای شهرمی دانند.شغل پیشین رستمی نژاد کلیدواژه تخریب وتحقیرهاونقدها نسبت به اوست.

بارجوع به منطق وشرافت واضح است که تمام مشاغل حلال قابل احترامند،یادمان نرود که ولی الله رستمی نژاد درروزگاری که خیلی ها درپروسه دیپلم گرفتن  بکسواد می کردند دارای تحصیلات آکادمیک بودند اما افسوس که دست تقدیر وبی مهری هاسبب شدکه رستمی به این شغل روی آورد.

پارلمان شهری یاهمان شورای شهر در دیارما از بدو تأسیسش همواره میدان مسابقه چپاولگری٬ویژه خواری ورانت وزد وبند بوده است.قول می دهم که رستمی پیمانکار هیچ پروژه ای نخواهدشد.

قول می دهم رستمی درانتخاب شهردار خواسته ها وشروط شخصی نخواهدداشت.قول می دهم که رستمی فک وفامیلش را اتوبوسی در شهرداری استخدام نخواهد کرد.برخی اورا غیرمتخصص خوانده اند.

سوال اینجاست که کدام دوره متخصصین در شورا بوده اندکه الان به عدم تخصص رستمی خرده می گیرید.در دوره های قبل کباده کش ها ٬کشتی گیرها ٬نوازنده ها٬ خواننده ها ومعلمین چه تخصصی درزمینه مدیریت شهری داشتندکه رستمی ندارند.

تجربه نشان داده که شورای شهرما نه تنها هیچگاه گام اساسی درجهت توسعه شهربرنداشته بلکه همواره مسبب بی برنامگی وپسرفت نیزبوده است.چه ایرادی دارد که رستمی دریک جمع تشریفاتی وبدون بازده به نام شورای شهرخرم آباد یک کرسی داشته باشد.درتبلیغات رستمی نه خبری ازشام وناهارهای آنچنانی بود ونه خبری ازستادهای شکیل وپرزرق وبرق.

رستمی سخنرانی کلیشه ای نکرد.عکسی باژست ها وفیگورهای خاص به در ودیوارشهرنچسباند. اونه تنها پوپولیست وعوام فریب نبود بلکه دقیقا نقطه مقابل عوام فریبی بود.مردم ما تشنه ی صدق وسادگی اند.

انتخاب رستمی مشت محکمی بود بردهان تمام قدرت طلبان ومنفعت جویانی که هرچهارسال یکبار سرو کله آن هاپیدا می شود ناگفته نماند بنده سرتعظیم فرود می آورم درمقابل تمام کاندیدا های فرهیخته ودلسوز وآن دسته ازاعضای پاکدست ادوارشورا که دل در گرو پیشرفت این شهردارند.

این پویش مردمی حقیقتا هوشمندانه بود وپیام شفافی را به کانون های قدرت مخابره کرد.شخصی در فضای مجازی افرادی راکه به آقای رستمی رأی داده اند٬چهل هزار فردخطرناک خطاب کرده و این چهل هزار نفر را به بی فکری وتصمیم گیری غیرعاقلانه  متهم کرده است.

فارغ از درست یاغلط بودن جریان رستمی٬ این حرف اوج هتاکی٬توهین وبی اخلاقی است.یادداشت نوشته شده توسط این شخص به گونه ای است که احساس می شود خودرا به مثابه متفکر وصاحبنظری بلامعارض پنداشته است واحتمالا بقیه نیز از دید جنابشان خس وخاشاک اند.

خوب است بدانیداستارت حمایت از رستمی را جوانان تحصیلکرده این شهرزدند.نمی دانم برنامه رستمی برای مدیریت شهری چیست وآیا اصلا برنامه ای دارد یانه ولی بعید می دانم سایرآقایان منتخب هم گرهی از این شهربازکنند.

مخلص کلام این که ولی الله رستمی نژادمرغ فروش تحصیلکرده ای است که ازحقوق شهروندی برخوردار است وخوشبختانه تخم مرغ دزدی نبوده که فردا در شورا به شترمرغ دزدمبدل شود.

پیروز وسربلندباشید

بابک محمودوند

انتهای پیام/

منبع خبر: خبر افلاک

ارسال نظر

3 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران

  • کهزاد رستمی نژاد
  • ۰۱:۳۳ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۳
0
پاسخ شما

درود بر شما من پسرعموی ولی الله رستمی نژادم و خودم هم کاندیدا شده بودم پیروزی ایشون پیروزی ما و همه اهالی محترم خرم آباده...پیروزی سادگی و اخلاص بر دروغ و اشرافیگری و تکبر و ریا

  • مصطفی
    ۰۹:۲۴ - ۱۳۹۶/۰۳/۰۴

    پیروزی رستمی مشت محکمی بود بر دهان قدرت طلبان و رانت خواران، کسانی که گاها تا یک میلیارد تومان برای این انتخابات هزینه کردند ، آیا انتظار داشتند مردم باور کنند که برای خدمت به مردم این پولهای کلان را هزینه میکنند؟ پیروزی رستمی نشاندهنده درک و شعور بالای جوانان خرم آباد بود ، اینکه آنها فهمیده اند که کسی که برای عضو شورا شدن یک میلیارد هزینه میکند قطعا برنامه اش دزدی چند ده میلیارد تومانیست ، ما از اول تشکیل شورا تاکنون نظاره گر اعضاء شورا بوده ایم ، بیاد ندارم فرد متخصصی عضو شورا شده باشد ، تا جایی که ما دیدیم برخی اعضا شورا فقط دنبال منافع شخصی خود و تغییر کاربری زمینهای شهرداری و تصاحب آن و صدور مجوزهای گوناگون بوده اند ، قطعا رستمی خار چشم دزدان خواهد بود ، به امید روزی که شواری شهر خرم آباد محل حضور خادمان مردم و متخصصین باشد نه رانت خواران و باجگیران