تلنگر سفیرافلاک؛

شورای شهر فرهنگی؛ انتخاب مردم خرم آباد/ توسعه شهری خواسته مردم خرم آباد از شورای جدید

شورای شهر فرهنگی؛ انتخاب مردم خرم آباد/ توسعه شهری خواسته مردم خرم آباد از شورای جدید
شناسه خبـر : ۹۶۷۱ دوشنبه ۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۰:۲۴

پنجمین شورای شهر خرم آباد هم با همه فراز و فرود ها اعضای خود را شناخت و این بار مردم ترجیح دادن شورایی فرهنگی را روانه این کارزار کنند.

به گزارش سفیر افلاک پنجمین شورای شهر خرم آباد هم با همه فراز و فرود ها اعضای خود را شناخت و این بار مردم ترجیح دادن شورایی فرهنگی را روانه این کارزار کنند؛ شورایی که بی شک حضور "ولی الله رستمی نژاد" دستفروشی با مدرک فوق لیسانس با کسب بیش از 40 هزار رای به عنوان نفر اول پدیده آن محسوب می شود.

 

حال در شرایطی شاکله شورای شهر خرم آباد شکل گرفته است که مردم از میان 9 عضو شورای چهارم تنها یک نفر را برای بار دوم روانه شورا کردند و به چهره های هنری و ورزشی نه گفتند.

 

حساسیت ها نسبت به عدم ورود مجدد هنرمندان و ورزشکاران به شورا تا جایی پیش رفت که  با وجود محبوبیت داشتن برخی از آن ها در میان مردم اما انتقادهایی در فضای مجازی به وجود آمد  و در نهایت مردم در دوره پنجم ترجیح دادند از ورود مجدد این قشر از جامعه به شورا جلوگیری کنند و با یک نگاهی تخصصی و نه صرفا احساسی نمایندگان خود را انتخاب کردند.

 

در حقیقت می توان گفت در این دور نگاه مردم نسبت به شورای شهر تغییر کرد و به راهکارهایی مانند شام و نهار دادن های تبلیغاتی، حضور در مراسمات عزا و عروسی و طایفه گرایی به نوعی نه گفتند که این جای بسی خرسندی در افزایش بینش سیاسی مردم دارد.

 

در واقع مردم دریافته اند که شورا از یک طرف بنیادی ترین مکان برای حل معضلات شهری و از طرفی پلی به سوی توسعه شهری محسوب می شود.

 

به همین دلیل عملکرد نمایندگان شورا بیش از گذشته زیر ذربین مردم قرار گرفته است و نماینده شورایی که عملکرد ضعیفی داشته باشند و به دنبال منافع شخصی و باند بازی  باشد سریعا از سوی مردم طرد می شوند.

 

سخنی با اعضای جدید شورای شهر

9 عضو جدید شورای شهر باید بدانند، مطمئنا ورود به شورا اولین گام از یک مسیر پر پیچ و خم برای کسب اعتماد مجدد مردم است؛ اعتمادی که متاسفانه عملکرد ضعیف شوراهای گذشته خدشه هایی به آن وارد و کار را سخت تر کرده است.

 

اعضای جدید شورای شهر باند بازی ها، فشارهای سیاسی برای جذب نیرو در بدنه شهرداری، کسب منفعت مالی، دعوا بر سر کمیسیون ماده 100،  تغییر در بدنه شهرداری به دلیل درخواست جناح ها را رها کنید و خدمت در این مسند برای مردم را سرلوحه کار خود قرار دهد که اگر چنین شود نه تنها می توانید اعتمادها باز به خود جلب کنید بلکه نام نیکویی از شما در تاریخ ثبت می شود.

 

اعضای شورای شهر از همین امروز شروع کنند و تا آغاز رسمی شورای پنجم برنامه های مدون خود را برای توسعه شهری تهیه کنند تا در آینده شاهد تحول عظیمی در حوزه شهری با  شورا و در نهایت شهرداری قوی شاهد باشیم تا خرم آباد به جایگاه واقعی خود دست یابد.

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران