رئیس دادگستری بروجرد:

حضور در انتخابات اقتدار ملی را به دنبال دارد/تشکیل 2 شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در بروجرد


حضور در انتخابات اقتدار ملی را به دنبال دارد/تشکیل 2 شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در بروجرد
شناسه خبـر : ۹۴۶۵ دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۲۷

رئیس دادگستری بروجرد گفت: حضور در انتخابات اقتدار ملی را به دنبال دارد و هر چه حضور مردم بیشتر باشد ناامیدی دشمنان بیشتر می شود و مردم با انتخاب فرد اصلح می توانند در سرنوشت کشور نقش خود را ایفا کنند.

به گزارش سفیر افلاک "حمید رضا بوالحسنی" رئیس دادگستری بروجرد در جلسته ستاد پیشگیری از  جرائم و تخلفات انتخاباتی بروجرد گفت: مهمترین هدف در عرصه انتخابات آگاهی بخشی به جامعه است، اهمیت انتخابات بر کسی پوشیده نیست و در نظام ما رای دادن اختیاری است که با توجه به وضعیت و تاکیدات مقام معظم رهبری این حق به یک تکلیف دینی تبدیل شده و بر همه واجب است که در انتخابات شرکت کنند.

 

وی اضافه کرد: حضور در پای صندوق های رای بسیار حائز اهمیت است چرا که هر چه حضور مردم بیشتر باشد اقتدار ملی را به دنبال دارد و هر چه پشتوانه مردمی بیشتر باشد اقتدار و سربلندی افزون تر می شود و جایگاه کشور ارتقا پیدا می کند.

 

به گفته وی مردم با حضور خود در روز رای گیری و انتخاب فرد اصلح می توانند در سرنوشت کشور سهیم باشند و با حضور خود همه توطئه های دشمنان را نابود نمایند.

 

بوالحسنی با اشاره به برگزاری انتخابات شوراها افزود: جایگاه شورا و انتخاب افراد شایسته برای شورا می تواند سبب توسعه شهر شود و توصیه می کنیم مردم به افرادی رای دهند که قابلیت های لازم را برای حضور در شورا داشته باشند و با شعارهای توخالی وارد میدان نشوند بلکه برنامه های لازم را برای حضور در شورا داشته باشند.

 

به گفته وی نامزدهای انتخاباتی شوراها بهتر است به جای تخریب و تهمت از شایستگی های خود صحبت کنند و از برنامه هایی که قرار است اجرا نمایند و در واقع از سیانمایی در جامعه خودداری کنند.

 

رئیس دادگستری بروجرد اظهار داشت: نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها حق الناس را رعایت کنند و از بلندگوهای خارج از ستاد استفاده نکنند، خارج از مکان های نصب پوستر اقدام به نصب عکس و بنر نکنند و کاروان های سواره را در خیابان ها راه اندازی نکنند که همه این موارد تخلف است و باید توجه داشت کسی که پایبند به قانون نباشد نمی تواند نماینده خوبی در شهر باشد.

رئیس دادگستری

وی خطاب به همه مدیران بیان کرد: فعالیت کارمندان در ساعات اداری ممنوع است و همچنین افرادی که عضو هیات اجرایی هستند حق ندارند برای کاندیداها تبلیغ کنند و با افرادی که از امکانات دولتی برای تبلیغ استفاده کنند به شدت برخورد می شود.    

 

بوالحسنی با اشاره به تشکیل کانال ها و گروه ها کاندیداها در فضای مجازی گفت: کاندیداها در کانال های تلگرامی از شایعه پراکنی، تهمت، تخریب جدا خودداری کنند و هر گونه تخریب در فضای مجازی نیز تخلف است و با این افراد برخورد می شود.

 

به گفته وی وظیفه داریم آرای مردم را حفظ کنیم و انتخاباتی سالم و پرشور برگزار گردد که در این راستا ستاد پیشگیری از جرائم و تخلفات انتخاباتی تشکیل شده که اعضای آن شورای تامین و اعضای هیات نظارت است و در صورت بروز هر گونه تخلف انتخاباتی خارج از نوبت رسیدگی می شود.

 

رئیس دادگستری بروجرد تصریح کرد: در همین راستا 2 شعبه ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی در بروجرد تشکیل شده و تلاش می شود تا تخلفات انتخاباتی کاهش یابد و تا کنون پرونده ای تحت عنوان تخلفات انتخاباتی به ما ارجاع داده نشده و بیشترین تخلفات معمولا در روز انتخابات است که به گونه ای برنامه ریزی شده تا تخلفات انتخاباتی کاهش یابد.

 

وی اضافه کرد: به همه شهروندان توصیه می شود در انتخابات شوراهای شهر به افرادی رای دهند که قدمی برای توسعه شهر بردارند و شورا با تصویب مصوبات مناسب بتواند این شهر را از حالت رکود خارج کند و با جهش مناسب و انتخاب شهردار توانمند خدمت لازم را انجام دهند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

7 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران