آیا واقعا افزایش یارانه برای سه دهک پایین تر امکان پذیر نیست؟

آیا واقعا افزایش یارانه برای سه دهک پایین تر امکان پذیر نیست؟
شناسه خبـر : ۹۴۰۲ پنجشنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۰:۳۴

رئیس مجلس در مصاحبه ای از ناممکن بودن سه برابر کردن یارانه برای قشر ضعیف جامعه سخن گفته بود در حالی که با برنامه ریزی و استفاده از ماده های قانونی این امر امکان پذیر است.

به گزارش سفیر افلاک؛ در طی یک هفته گذشته، برخی از مسئولین که طرفداری آن ها از دولت بارها به همگان ثابت شده و در عرصه های مختلف با موضع گیری های غیر منطقی این وفاداری به حزب اصلاح طلب را ثابت کرده اند مکرراً در محافل مختلف از ناممکن بودن ۲ تا سه برابر کردن یارانه برای سه دهک پایین جامعه سخن به زبان می آوردند.

 

در این میان برخی از فرصت استفاده کرده و با بیان اینکه تنها راه افزایش یارانه ها و عملی کردن وعده ی دولت کار و کرامت خلق پول یا افزایش قیمت حامل‌های انرژی می باشد سعی در فرافکنی و بدبین کردن مردم نسبت به تحقق این وعده می کنند در حالی که مطلقاً هیچ‌یک از این مباحث مطرح شده در برنامه دولت کار و کرامت جایی ندارد.

 

مهر اندیش کارشناس مسائل اقتصادی در یادداشت خود در خصوص برنامه دولت کار و کرامت برای افزایش یارانه‌های سه دهک کم‌درآمد جامعه نوشته است:

بازنگری در بودجه

بازنگری در بودجه ی جاری شدیداً متورم شرکت‌های محل تأمین درآمد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها که در طی سه سال گذشته بسیار افزایش یافته است.

 

صرفه‌جویی در بودجه

صرفه جویی در بودجه جاری این شرکت‌ها اثر جدی بر افزایش درآمد سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش یارانه دهک‌های پایین خواهد داشت.

 

دولت کار و کرامت با تکیه بر تکالیف مصرح در جزء ۶ تبصره ۱۴ قانون بودجه ۱۳۹۵ ایجاد بانک اطلاعات دارایی‌ها و حذف سه دهک بالا از دریافت یارانه‌ها را در دستور کار دارد. منابع حاصل از این محل برای افزایش دهک‌های پایین درآمدی استفاده خواهد شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی در جمع پرشور مردم لرستان با اشاره به سخنان برخی در خصوص ناممکن بودن افزایش یارانه ها اذعان داشت: ترتیبات اجرایی این موضوع و ایده ی محل درآمد و همچنین برنامه ریزی های کارشناسی شده در خصوص افزایش یارانه ها به قشر ضعیف جامعه صورت گرفته و در تمام زمینه های قابل دفاع می باشد.

 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب گهر

ارسال نظر

6 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران