نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس:

با موافقت استاندار لرستان کارگروه ویژه استانی آب وکشاورزی در پلدختر تشکیل می شود

با موافقت استاندار لرستان کارگروه ویژه استانی آب وکشاورزی در پلدختر تشکیل می شود
شناسه خبـر : ۹۳۳۸ دوشنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۰۸:۲۷

نماینده مردم پلدختر ومعمولان در مجلس گفت:با موافقت استاندار لرستان، کارگروه ویژه استانی آب و کشاورزی شهرستان پلدختر با حضور مدیران کل استانی در این شهرستان برگزار می شود.

 

به گزارش سفیر افلاک سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر و معمولان در جلسه اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال کارگروه آب کشاورزی شهرستان پلدختر با اشاره به ظرفیت های عظیم کشاورزی و دامپروری که در این شهرستان وجود دارد اظهار داشت:شهرستان پلدختر از محروم ترین مناطق لرستان که تاکنون پای صنعت به این منطقه باز نشده و نیاز برای استفاده بهتر منابع خدادادی آبی برنامه ریزی لازم را صورت گیرد.

وی با تاکید براینکه پروژه های آبرسانی کشاورزی پلدختر که قدمت 13ساله دارند باید هرچه سریعتر تعیین تکلیف شوند ادامه داد:تشکیل این کارگروه استانی در پلدختر می تواند در حوزه کشاورزی شهرستان و رفع موانع ومشکلات آب در این منطقه موثر باشد.

استاندار لرستان در ادامه با پیشنهاد نماینده مردم پلدختر ومعمولان برای تشکیل کارگروه موافقت کرد و افزود: کارگروه ویژه آب و کشاورزی با محوریت بررسی مشکلات آب و ایستگاه‌های پمپاژ شهرستان پلدختر تشکیل می شود.

بازوند با بیان اینکه مسئول تشکیل این کارگروه معاون عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد:اعضای این کارگروه شامل مدیران کل منابع طبیعی وآبخیز داری،محیط زیست،ستاد حوادث غیر مترقبه،جهادکشاورزی استان،امور آب منطقه ای استان،نماینده ای معاونت برنامه ریزی،امام جمعه،فرماندار می باشد.

نماینده عالی دولت در لرستان با بیان اینکه دبیری این جلسه بر عهده مهندس میرزایی مدیرعامل شرکت آب منطقه ای لرستان یادآورشد: دبیر جلسه باید خوراک جلسات کارگروه  را تهیه کند و در جهت تعیین تکلیف و بررسی مشکلات آن را به استاندار اطلاع دهد.

وی ابراز امیدواری کرد :با تشکیل این کارگروه که برای اولین بار در شهرستان پلدختر تشکیل می شود،مسائل ومشکلات حوزه کشاورزی مرتفع شود وباعث آبی کردن اراضی کشاورزی،رونق اقتصادی،تولید واشتغالزایی در پلدختر ومعمولان باشیم.

امام جمعه پلدختر با قدردانی از پیگیری های استاندار لرستان در خصوص ساخت مصلای شهرستان گفت:با پیگیری های خوب مهندس بازوند در حالی که اعتباری برای این طرح مصوب نشده بود بودجه ای برای مصلاب شهر پلدختر در نظر گرفته شد.

حجت الاسلام سوری یادآورشد:استاندار لرستان در محرومیت زدایی روستاهای محروم شهرستان با استفاده از برنامه های پایلوت اقتصاد مقاومتی خوب عمل کرده است.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

2 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران