رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد:

21 بنای تاریخی در بروجرد مرمت و بازسازی می شود

21 بنای تاریخی در بروجرد مرمت و بازسازی می شود
شناسه خبـر : ۹۱۴۱ یکشنبه ۲۷ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۰:۴۹

 رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: 21 بنای تاریخی در بروجرد مرمت و بازسازی می شود که مرمت خانه های تاریخی، مسجد امام(ره) و جامع از مهمترین اقدامات امسال هستند.

به گزارش سفیر افلاک "حجت اله یارمحمدی" رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد گفت: مرمت ها از ابتدای مرداد ماه آغاز می شود که امسال قرار است 21 بنای تاریخی این شهر از جمله خانه های تاریخی و مساجد مرمت شوند.

 

وی اضافه کرد: مسجد امام(ره) و مسجد جامع ردیف اعتباری دارند و مبلغ مشخصی برای مرمت آنها در نظر گرفته می شود اما مرمت مدرسه حجتیه، حمام اشترینان، قلعه هزار جریب، بافت روستای کوشکی، مجموعه خانه طباطبایی، خانه مستجاب الدعوه از مهمترین بناهایی هستند که در صورت تامین اعتبار کار مرمت آغاز می شود.

 

به گفته وی همچنین خرید خانه حاتمی، حمام سید بروجرد، خرید عرصه یک تپه و خانه هجری از بناهای تاریخی هستند که قرار است از اعتبارات خریداری و در اختیار سازمان میراث فرهنگی برای مرمت و نگهداری قرار بگیرند.

 

یارمحمدی با اشاره به این که بناهای تاریخی یکی از ظرفیت های مهم در این شهر هستند افزود: امسال اعتبارات بیشتری برای مرمت و بازسازی بناهای تاریخی در  بروجرد در نظر گرفته شده و طبق اولویت تابستان مرمت بناها آغاز می شود.

 

وی اظهار داشت: نمی توان مبلغ مورد نیاز برای مرمت و اعتبارات را عنوان کرد چرا که گاهی مبلغ تغییر می کند و بعد از تخصیص اعتبارات مبلغ مورد نظر برای خرید و مرمت بناها اعلام می شود.

 

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بروجرد به سفر احمدی پور و تفاهم نامه اشاره کرد و گفت: قرار بود با همکای استانداری و میراث فرهنگی اقدامات مرمتی خوبی در این شهر صورت گیرد که 50 درصد هزینه از سوی استانداری و 50 درصد هم از سوی سازمان میراث فرهنگی هزینه شود.

 

به گفته وی پیس نویس تفاهم نامه به استانداری ارسال شده و این برنامه در حال پیگیری است که در صورت اجرا بسیاری از بناهای تاریخی مرمت می شوند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران