انفجار مواد محترقه جان جوان الیگودرزی را گرفت

انفجار مواد محترقه جان جوان الیگودرزی را گرفت
شناسه خبـر : ۸۶۳۷ چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۲۲:۱۸

انفجار مواد محترقه منجر به کشته شدن جوان  و مجروحیت یک نوجوان در الیگودرز شد و خسارتهای زیادی نیز به منزل مسکونی به وارد نمود.

به گزارش سفیر افلاک ،شب گذشته انفجار مواد محترقه در یکی از محلات الیگودرز منجر به کشته وزخمی شدن دو نفر شد .

طبق گزارش اورژانس بیمارستان امام جعفر صادق (ع) الیگودرز این حادثه در ساعت یک بامداد جوان 18 ساله  و نوجوان  13 ساله  الیگودرزی بعلت سوختگی از انفجارمواد منفرجه  به وسلیه اورژانس به بیمارستان امام جعفر صادق (ع) منتقل شدند.

متاسفانه  بعلت شدت انفجار جوان مجروح به سمت دیوار پرتاپ شده و از ناحیه پشت سر به شدت آسیب دیده  و دچار ضربه مغزی شده  و نوجوان حادثه دیده  نیز از ناحیه صورت ودستها دچار سوختگی شده بود .

این دو مصدوم پس از اقدامات اولیه درمانی به  بیمارستان شهدای عشایر خرم آباد اعزام شده که متاسفانه جوان الیگودرزی  در مسیر انتقال بعلت شدت جراحات جان خود را از دست می دهد .

 انفجار مواد محترقه در الیگودرز،عکس،تصویر

عدم وجود بخش سوختگی در بیمارستان های الیگودرز

یکی از پرستاران اورژانس در این خصوص گفت : متاسفانه درپایان سال بعلت استفاده از مواد محترقه شاهد مراجعات بسیاری از جوانان ،نوجوانان و حتی کودکان  به همراه والدینشان به بیمارستان بدلیل عارضه سوختگی  می باشیم.

وی ادامه داد : سال گذشته در شب چهارشنبه سوری چند نفر نوجوان از ناحیه چشم ودست وپا دچار سوختگی شده بودند که بعلت عدم وجود بخش سوختگی دربیمارستانهای  الیگودرز به مراکزدرمانی در خرم آباد اعزام شدند .

بخش سوختگی بیمارستان،عکس،تصویر

 این پرستار اظهار داشت : مدت زمان  بهبود  سوختگی بیش از یک ماه  می باشد که با توجه با مصادف شدن با ایام نوروز خانواده ها را به زحمت انداخته و سبب تلخ این ایام  برای آنها می باشد لذا از همه شهروندان تقاضا داریم برای حفظ سلامتی فرزندان خود مراقبت های لازم را انجام دهند .

فروشندگان مواد محترقه تا پایان تعطیلات زندانی خواهند شد

فرمانده نیروی انتظامی شهرستان الیگودرز درخصوص جزئیات این حادثه  گفت وگو با هیجار  افزود : متاسفانه شب گذشته دو نفر قصد ساخت نارنجک دست ساز را داشته که بعلت انفجار دچار مصدومیت شدید شده و منزل مسکونی نیز تخریب و خسارت زیادی نیز به آن وارد شده است.

فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز،عکس،تصویر

وی ادامه داد : امسال در سطح مدارس واز طریق رسانه ها  به دانش آموزان ووالدین هشدارهای لازم داده شد ولی متاسفانه بعلت عدم توجه شاهد حوادث منجر به فوت  بودیم .

ذلقی به مراسم چهارشنبه سوری امسال اشاره نمود وبیان کرد : به همه والدین توصیه می شود که  مراقبت رفتار فرزندان مخصوصا جوانان  ونوجوانان  باشند و چناچه افراد یا مکانهایی  که در حال توزیع مواد محترقه می شناسند به نیروی انتظامی شهرستان معرفی کنند .

انفجار مواد محترقه در الیگودرز،عکس،تصویر

 

فرمانده نیروی انتظامی الیگودرز با اشاره به اینکه کشفیاتی در خصوص مواد محترقه در سطح شهرستان داشته ایم بیان کرد :  چناچه افرادی قصد برهم زدن نظم و امنیت را داشته دستگیر می شوند و  تا پایان تعطیلات نوروزی نیز در زندان خواهند ماند.

چهارشنبه سوری را به چهارشنبه سوزی تبدیل نکنیم / دانش آموزان الوعده وفا

کریم جلیلی مسئول آتش نشانی الیگودرز در این خصوص در گفت وگو با هیجار  گفت  :متاسفانه بعلت اینکه دو فرد برای کسب در آمد  در منزل در حال تهیه نارنجک دسته ساز  بودند که  بعلت شدت انفجار ساختمان دچار خسارتهای زیادی شده  و ااین دو فرد دچار سوختگی شدید شدند .

 وی ادامه داد :متاسفانه در زمان وقوع حادثه تنها یک نفرمعلول در منزل در حال استراحت بوده  که این حادثه رخ داده است.

تصویر،عکس،انفجار مواد محترقه در الیگودرز

جلیلی بیان کرد : والدین  مخصوصا در ایام پایان سال وشب چهارشنبه سوری مراقبت بیشتری از فرزندان خود نمایند چرا که استفاده از هر گونه مواد محترقه خطرناک است ومنجر به صدمات جسمانی وآتش سوزی خواهد شد.

مسئول آتش نشانی شهرستان  الیگودرز ضمن تشکر از نیروی انتظامی وسایر ارگانها در افزود :سال گذشته با همکاری نیروی انتظامی و  فرهنگ سازی در طول سال مراسم بسیار خواب برگزار شد و امسال انتظار داریم با توجه به  طومارهایی  که دانش آموزان به آتش نشانان دادند این مراسم بهتر برگزار شود.  

انفجار مواد محترقه در الیگودرز،عکس،تصویر

این پایگاه خبری ضمن عرض تسلیت به خانواده حادثه دیده از  والدین استدعا دارد که  با در نظر گرفتن تجربیات دردآور دیگران،فرزندان خود را از خطرات مواد محترقه و پر خطر انفجاری آگاه ساخته و سهم بسزائی در کاهش وقوع حوادث ایفاء نمایند.

منبع :هیجار

گزارش :یاسر مومنی

انتهای پیام/

ارسال نظر

5 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران