مدیر کل صدا و سیمای مرکز لرستان:

20 مستند فاخر پیرامون اقتصاد مقاومتی ساخته شده است/ برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در سال جدید 24 ساعته می شوند

20 مستند فاخر پیرامون اقتصاد مقاومتی  ساخته شده است/ برنامه های صدا و سیمای مرکز لرستان در سال جدید 24 ساعته می شوند
شناسه خبـر : ۸۶۳۲ چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷

محمد بازوند گفت: باتوجه به اینکه استان لرستان جز پایلوت اقتصاد مقاومتی قرار دارد، 20 مستند فاخر پیرامون اقتصاد مقاومتی با دو رویکرد احیای ظرفیت های راکد مانند کشت و صنعت و سلب پتانسیل هایی مانند کارخانه پارسیلون تولید شده است.

به گزارش سفیر افلاک محمد بازوند مدیرکل صدا و سیمای مرکز لرستان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: در دنیای امروز که عصر فناوری و اطلاعات است، خبر و عرصه خبرنگاری پر ارزشمند ترین کالای امروز به شمار می رود.

 

وی افزود:  امروزه خبرنگاران در رشد و توسعه کشورها در همه در ابعاد مختلف سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نقش بی بدیلی در شرایط فعلی دنیا دارد.

 

بازوند با بیان اینکه نظام سلطه اولویت خود را در جنگ نرم قرار داده است اظهار کرد: وظیفه خبر افزایش سطح آگاهی و شفافیت در امور است؛ به طوری که عامل بسیاری از توفیقات و یا جلوگیری از سو استفاده های که ممکن است رخ دهد توسط رسانه میتواند صورت بپذیرد.

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان با بیان اینکه رسانه های مانند سی.ان.ان و بی.بی.سی به دنبال پیاده کردن اهداف استکباری خود هستند تصریح کرد: سیستم های اطلاعاتی نظام سلطه با همه ابزارهای خود به دنبال اهداف استکباری و گسترش نظام سلطه هستند.

 

وی نهادینه کردن رفتارهای مطلوب و زدودن نامطلوبی ها را از وظایف رسانه ها دانست و عنوان کرد: اگر نرخ اشتغال پایین است و صنعتی در استان نداریم و یا گاهی شاهد چالش هایی در ایام انتخابات هستیم در وهه اول وظیفه رسانه های مکتوب و مجازی و ملی است که در فرهنگ سازی رفتارهای مطلوب سهیم باشد.

 

بازوند اعتبار مردمی را بزرگترین سرمایه یک رسانه عنوان کرد و بیان داشت: اعتباری که مردم به رسانه می دهد و نیز رسانه هم در مقابل خواسته مردم را تحویل می دهد این بزرگترین سرمایه اجتماعی برای یک رسانه محسوب می شود.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان در خصوص عملکرد این سازمان گفت: در طول تابستان سال جاری 60 برنامه تولید شد که 2 میلیون و 700 هزار پیامک از سوی مردم دریافت که این نشان می دهد که یک میلیون پیامک بیشتر از آمار جمعیتی استان دریافت کرده ایم.

 

وی برنامه های سیمای مرکز استان را 18 ساعته و صدا را 17 ساعته عنوان کرد و افزود: در فروردین و اردیبهشت سال جاری برنامه های صدا و سیمای استان 24 ساعته می شوند.

 

بازوند گفت: طبق نتیجه نظرسنجی که از طرف سازمان صدا و سیمای کشور پایش شده است، رضایت مردمی از تلویزیون لرستان 99.8 دهم درصد و از رادیو به صورت 100 درصد بوده است.

 

مدیر کل صدا و سیمای مرکز استان در خصوص آمار اعتماد مردم به رسانه لرستان نیز گفت: بر اساس آمارها مخاطبان 98.2 دهم درصد به خبر تلویزیون و 100 درصد به خبر رادیو اعتماد  دارند.

 

بازوند از تولید 20 برنامه فاخر در حوزه اقتصاد مقاومتی نیز خبر داد و اظهار داشت: باتوجه به اینکه استان لرستان جز پایلوت اقتصاد مقاومتی قرار دارد 20 مستند فاخر پیرامون اقتصاد مقاومتی  با دو رویکرد احیای ظرفیت های راکد مانند کشت و صنعت و سلب پتانسیل هایی مانند کارخانه پارسیلون تولید شده است.

 

وی به کسب مقام های برتر صدا و سیمای مرکز لرستان در جشنواره مختلف هم اشاره کرد و افزود: در جشنواره ای که در استان خوزستان برگزار شد صدا و سیمای مرکز استان موفق به کسب هدهد زرین و بهترین کارگردانی و نیز در سینمای حقیقت جز برترین ها شناخته شد.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز استان در خصوص بخش برنامه های نوروزی نیز اظهار کرد: 60 سفرنامه با موضوع معرفی آداب و رسوم مردم و جاذبه های گردشگری لرستان، برنامه 120 دقیقه ای نسیم بهاری، طنز هفت سین، برنامه 30 دقیقه ای آداب و رسوم مردم ایران، برنامه ماهور با عنوان پخش موسیقی های درخواستی مخاطبان، نمایش ترش و شیرین، برنامه عید دیدنی، سیپریسک، سرزمین بلوط ها و... بر روی آنتن می رود.

 

بازوند از جایگزین شدن برنامه "گلباران" به جای برنامه "دَنگ" نیز خبر داد و گفت: علاوه بر پخش برنامه هایی مانند راهیان نور، سریال ما فرشته نیستیم و چندین مستند فاخر دیگر جدید گلباران جایگزین برنامه فعلی در سال جدید می شود.

 

وی به میزان پوشش دیجیتالی استان نیز اشاره کرد و افزود: 92 درصد جمعیت استان از سامانه دیجیتال و 99.5 دهم درصد از پوشش آنالوگ برخوردار هستند که در تلاش هستیم در صورت تامین اعتباردر سال جدید، هشت درصد مابقی را نیز تحت پوشش قرار دهیم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران