طنز پاپیلستان/

مصوبات کاغذی مسئولان پاپیلستان؟!

مصوبات کاغذی مسئولان پاپیلستان؟!
شناسه خبـر : ۸۵۵۳ یکشنبه ۱۵ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

مارکوپولو در سفرنامه خود به لیرستان پس از گشت و گذاری که به مناطق مختلف لیرستان داشت ،چند روز بیشتر در جنوب لیرستان و  پاپیلستان اقامت داشت.

به گزارش سفیر افلاک، مارکو که حیرت زده از برخورد لیرسانی ها شده بود با نگاهی تعجب برانگیز به مردمان پاپیلستان نگاه می کرد، باگذشت سفر دور دنیا در 80روزو  گذشت  سی سال از آن، مارکو از سقوط شهر پاپیلستان به دهستان تعجب می کرد و انگشت به دهان مانده بود؟!

بلوار خیابان اصلی به مانند گذشته بر اثر دود ماشین سیاه شده باقی مانده بود،خونه ها زیاد ولی جاده خلوت شده بود،انگار گاری، رشد وتوسعه اصلا ر به این منطقه نیامده بود.

گردشگر ما به یک باره در خیابان نشست و زار زار گریه می کرد،انگار مردم چیزهای دیگری هم از وضعیت بد پاپایلستان به مارکو گفته بودند،مارکو هق هق کنان گفت:دوستان جوان گردشگر ما که در سفر قبلی می اومدن اسقبالم کجا هستند، امروز نیستند ،مارکو احوال آنها را از مغازه دارها می پرسید،احتمالا منظور مارکو همان جوانان زیادی بودند که صبح ها برای کارگری می آمدند سه راه ساعت کارگری،مردم به مارکو می گفتن،فلانی به دلیل نبود شغل به تهران یا بندر رفته کارگری یا قاچاق کالا و الان هم فوت کرده..

 

گریه های مارکو زمانی بیشتر شده که هنوز مسئولان این شهر به دنبال جلسه و مصوبات کاغذی هستند که از این سال تا اون سال هم به ایستگاه اجرایی نمی رسند،مارکو گفت:خبر مصوب شدن محورپاپیلستان به خرمستان به عنوان گردشگری را در یونان شنیدم وخوشحال شدم ولی انگار فقط شنیدنش خوب بود ،چون امروز راننده ای بر اثر تصادف در این جاده مرد..

 

مارکو که قرار بود به همراه دوستانش از سایر کشورها به تالاب های پاپیلستان بیاید،دست به دهان ماند که چرا جاده بین تالاب ها هنوز آسفالت نشده است.

 جنب جوش مردم و برخی افراد به عنوان کاندیدای انتخاباتی شوراهای شهر وروستا مسئله دیگری بود که باعث تعجب مارکو شد،قسم دادن،شام دادن،یهویی درب خونه ها حاضر شدن کاندیداها برای جمع آوری رای در کنار عقب ماندگی شهر پلدختر باعث شد که به یکباره مارکو بخندد و به عابران پیاده بگوید: حتما به گلالی ،فلانی،چلونی رای بدید تا پاپیلستان سقوط کند؟!

 

سفرنامه مارکو همچنان ادامه دارد....

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

7 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران