مدیر جهاد کشاورزی چگنی مطرح کرد:

کشت مکانیزه چهار هزار و 760 هکتار گندم و جو در چگنی

کشت مکانیزه چهار هزار و 760 هکتار گندم و جو در چگنی
شناسه خبـر : ۸۳۹۹ شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ - ۱۵:۵۳

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان چگنی گفت: چهار هزار و 760 هکتار گندم و جو بصورت مکانیزه در چگنی کشت می شود.

به گزارش سفیر افلاک خداداد مرادی به کشت گندم و جو امسال در شهرستان چگنی اشاره کرد و بیان داشت: امسال پنج هزار و 500 هکتار از اراضی شهرستان چگنی زیر کشت محصول گندم رفته که 500 هکتار آن بصورت آبی و پنج هزار هکتار دیم کشت شده است.

وی در خصوص کشت محصول جو گفت: ده هزار و 100 هکتار از اراضی این شهرستان به کشت محصول جو اختصاص یافته که 100 هکتار آن آبی و ده هزار هکتار بصورت دیم کشت شده است.

مدیر جهاد کشاورزی چگنی با بیان اینکه از گندم و جو کشت شده امسال در شهرستان چگنی، چهار هزار و 760 هکتار بصورت مکانیزه کشت شده است تاکید کرد: از این میزان 210 هکتار گندم آبی، یک هزار و 700 هکتار گندم دیم و 2850 هکتار جو بصورت مکانیزه کشت شده است.

مرادی گفت: امسال 97 هکتار از اراضی شهرستان چگنی به کشت محصول کلزا اختصاص یافت که 20 هکتار آن به دلیل یخ زدگی از بین رفته است.

وی با تاکید بر اینکه کل اراضی آبی شهرستان چگنی هفت هزار هکتار است، بیان داشت: پنج هزار و 500 هکتار از این اراضی اختصاص به زراعت و یک هزار و 500 هکتار باغ است.

مدیر جهاد کشاورزی چگنی با اشاره به بیشترین محصولاتی که مستعد کاشت در شهرستان چگنی هستند، گفت: به دلیل اینکه اکثر اراضی شهرستان چگنی دیم هستند، بیشتر مستعد کاشت گندم و جو می باشد و کاشت این محصولات آبان ماه هر سال انجام شده و در خرداد ماه برداشت می شوند.

وی یادآور شد: گندم، جو و نخود کشت های پاییزه و برنج کشت بهاره در این شهرستان است که در خرداد کشت شده و در نیمه اول مهر برداشت می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: خبرچگنی

ارسال نظر

4 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران