امام جمعه پلدختر:

مسئولان در قبال اعتیاد علاج قبل از واقعه کنند/ایران در مقابله با اعتیاد جز کشورهای پیشرو دنیا است

مسئولان در قبال اعتیاد علاج قبل از واقعه کنند/ایران در مقابله با اعتیاد جز کشورهای پیشرو  دنیا است
شناسه خبـر : ۸۲۴۷ سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۷

امام جمعه پلدختر گفت: نیروی انسانی سرمایه عظیم برای پیشرفت کشور هستند که دشمنان نظم برای منحرف کردن آنها توطئه هایی از قبیل اعتیاد را در دستور کار قرار دادند.

به گزارش سفیر افلاک حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در کارگاه آموزشی پیشگیری اولیه از اعتیاد ویزه مبلغین،مبلغات،فرهنگیان،دهیاران بخش مرکزی و اقشار تاثیر گذار  که در سالن ارشد پلدختر برگزار شد به اثار منفی اعتیاد برسلامتی انسان اشاره کرد واظهار داشت:اعتیاد باعث می شود که بدن سست شود و از لحاظ روحی وروانی هم تاثیر گذار است.

وی با تاکید براینکه در هر کشوری نیروی انسانی سرمایه است افزود:جوانی که باید سرباز نظام مقدس جمهوری اسلامی و محافظ دین باشد حالا با مصرف مواد مخدر به بیراهه می رود.

امام جمعه پلدختر ادامه داد:امروز مستکبرین غربی برای از بین بردن این ظرفیت انسانی قصد دارند با توطئه، توسعه مواد مخدر،ایران اسلامی را از جوانان با اراده خالی کند .

وی نقش مهم خانواده را برای تربیت فرزند مهم دانست وگفت:خانواده مهمترین کانون اجتماعی که فرزند در این محیط می تواند به سلامتی تربیت پیدا کند.

حجت الاسلام سوری ادامه داد:مدرسه از ارکان دیگر موثر در مقابله با پدیده شوم اعتیاد است ،در صورتی که پرسنل یک مدرسه کوتاهی کنند فضای علمی از راه اصلی خود منحرف می شود.

امام جمعه پلدختر بیکاری و فقر اقتصادی را از عوامل مهم اعتیاد عنوان کرد وگفت:جوان بیکار که از لحاظ مالی محدودیت هایی دارد ونیازمند است استعداد اعتیاد را دارد و مسئولین باید علاج را قبل از واقعه انجام دهند و زمینه های اشتغالزایی را در کشور فراهم کنند تا جوان بیکار وقت نداشته باشد به دنبال اعتیاد برود.

وی تصریح کرد:عدم مسئولیت،حقارت عدم اعتماد محیطی از دیگر عوامل اعتیاد،که همه باید به این مسائل توجه کنیم.

از جوانان در مقابل اعتیاد باید محافظت کرد

بابایی بهاروند معاون فرماندار پلدختر در این مراسم با اشاره به اینکه جوانان ما در دوران دفاع مقدس حضور پر رنگی داشته اند اظهار داشت:امروز برخی از جوانان ایران در دام اعتیاد گرفتار شدند و نباید اجازه دهیم این سرمایه های ارزشمند از دست بروند.

وی با بیان اینکه منشا برخی گرفتاری ها ،اعتیاد است بیان کرد:در مبارزه با اعتیاد،پیشگیری حرف اول را می زند وبه این مسئله باید بیشتر توجه کنیم.

معاون فرماندار پلدختر مشارکت مردم را در اگاهی بخشی به نسل جوان برای مقابله با پدیده شوم اعتیاد ضروری دانست و افزود:بر اساس آموزه های دینی نجات یک نفر یعنی یک جامعه نجات دادن،پس از تمامی فرصت ها برای مبارزه با اعتیاد باید استفاده کرد.

بابایی همگانی شدن مبارزه با  اعتیاد را مهم و ضروری برشمرد وگفت:می توانیم جامعه را نسبت به مضرات اعتیاد آگاه کنیم.

دنیا با بحران تهدیدات هسته ای،نابودی محیط زیست و اعتیاد روبرو است/ایران در حوزه مقابله با اعتیاد در دنیا برتر است.

ایران از کشورهای برتر در مقابله با اعتیاد است

آقامیرزایی دبیر شورای هماهنگی مبارزه با موا مخدر لرستان با تاکید براینکه مواردی بحرانی دنیا را همچنان تهدبد می کند گفت:نابودی محیط زیست،تهدیدات هسته ای،اعتیار و روان گردان ها دنیا را همچنان تهدید می کند واگر برنامه ای برای مقابله با آنها نداشته باشد محکوم به شکست در آینده است.

وی با تاکید براینکه اجتماعی شدن مبارزه با اعتیاد در دستور کار قرار گرفته است  بیان کرد:پس از بررسی های زیاد کارشناسان ،بالاخره به این نتیجه رسیدند که بهترین روش مبارزه با اعتیاد همین از طریق اجتماع و برنامه های فرهنگی است.

وی ادامه داد:از سه سال گذشته کار مبارزه با اعتیاد را با محوریت اجتماعی شدن در اولویت برنامه ها قرار گرفته است.

وی با اشاره به یک هزار و200کیلومتر مرز مشترک با افغانستان تولید کننده تریاک گفت:در دنیا 500نوع مواد مخدر و اگر اقدامات کنترلی انجام ندهیم انواع دیگر مواد مخدر وارد کشور می شد در حوزه مقابله ایران از کشورهای برتر دنیا است و در سایر حوزه های درمان و قضایی هم اقدامات خوبی انجام شده است.

در ادامه دکتر حسینی از اساتید دانشگاه مباحثی در خصوص اهمیت راه های پیشگیری از اعتیاد را آموزش دادند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

1 + 3 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران