رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد:

مشکل بازنشستگی تعدادی از کارگران کاشی جم بروجرد حل شد

مشکل بازنشستگی تعدادی از کارگران کاشی جم بروجرد حل شد
شناسه خبـر : ۸۱۹۲ یکشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۵ - ۰۹:۳۳

رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد گفت: مشکل بازنشستگی 12 نفر از کارگران کارخانه کاشی جم بروجرد حل شد و هم اکنون 970 نفر در شهرستان از بیمه بیکاری استفاده می کنند.

به گزارش سفیر افلاک "قدرت اله سعادتی" رئیس اداره تامین اجتماعی بروجرد گفت: تعدادی از  کارگران کارخانه کاشی جم که در آستانه بازنشستگی بودند به دلیل عدم واریز بیمه یک سال بود که با مشکلات بازنشستگی همراه بودند.

 

وی اضافه کرد: این تعداد کارگر یک سال است که پیگیر بازنشستگی هستند که سرانجام مشکل آنها حل شد و 12 نفر از کارگران این کارخانه بازنشسته شدند و همه معوقات آنها پرداخت شد.

 

به گفته وی از ابتدای سال 95 تاکنون 800 کارگر از کارخانه ها و واحدهای دیگر در بروجرد از کار اخراج شده اند و بیمه بیکاری دریافت کرده اند که این رقم در شهرستان بسیار بالا بوده و نشان دهنده افزایش آمار بیکاری است.

 

سعادتی اظهار داشت: هم اکنون 970 نفر در بروجرد از بیمه بیکاری استفاده می کنند که این رقم با توجه به مدت زمان کار کارگران متغیر است و گاهی بیمه بیکاری به یکهزار و 300 نفر هم در بروجرد می رسد.

 

وی بیان کرد: هر ماه بیش از یک میلیارد تومان به حساب 970 نفر از افرادی که از بیمه بیکاری استفاده می کنند واریز می شود.

 

به گزارش بازتاب بروجرد کارخانه کاشی جم بروجرد یکی از کارخانه های بزرگی بود که به تدریج نیروهای خود را اخراج و هم اکنون خط تولید این واحد تعطیل است.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

4 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران