گزارشی از وعده های مسئولین در خصوص مطالبات مردم الیگودرز؛

فرمانداری ویژه، داغی که بر دل ماند/ نمک وعده های مسئولین بر زخم مردم

فرمانداری ویژه، داغی که بر دل ماند/ نمک وعده های مسئولین بر زخم مردم
شناسه خبـر : ۸۱۲۶ پنجشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۵ - ۰۸:۳۷

فرمانداری ویژه وعده ای که میرزایی اصل در ابتدای مسئولیت خود در فرمانداری الیگودرز قول به تحقق آن داد ولی پس از گذشت بیش از دوسال نه تنها این وعده تحقق نیافت گویا مردم شهرستان باید این مطالبه 15 ساله را بکلی فراموش کنند.

به گزارش سفیر افلاک ،27 مهر ماه سال 1393 که  با حضور استاندار لرستان و مسئولان شهرستان مراسم تودیع ومعارفه فرماندار الیگودرز  در سالن فرمانداری برگزار شد و ولی اله میرزایی اصل به جای سید ولی الله رضوی نژاد بر صندلی فرمانداری شهرستان تکیه زد.

عکس ،تصویر ،تودیع ومعارفه فرماندار الیگودرز

وی در این مراسم ودر اولین سخنرانی خود گفت: شهرستان الیگودرز با سابقه 60 ساله فرمانداری مانند سایر شهرستانهای کشور در بحث فرمانداری ویژه دارای همه شاخصها از نظر وسعت، جمعیت ، فاصله تا مرکز استان را دارد  ونباید با سایر شهرهای استان در یک رده قرار گیرد و به این موضوع از طرف نماینده شهرستان واستاندار باید اهمیت ویژه ای داده شود .

 

میرزایی اصل بیان کرد : به مردم شهرستان الیگودرز  قول می دهم  که مطالبه 15ساله را پیگیری خواهم کرد و برای تحقق آن در دولت تدبیر وامید هر کاری انجام خواهم داد.

 

فرمانداری ویژه الیگودرز ،عکس،تصویر

آقای میرزایی اصل  وعده فرمانداری ویژه به کجا رسید؟

روز گذشته  مراسم تودیع ومعارفه ولی اله میرزایی اصل فرماندار الیگودرز بعنوان مدیر کل امنیتی انتظامی استانداری لرستان برگزار شد و احسان جهانیان (مدیرسابق کل امنیتی انتظامی استانداری لرستان ) نیز به سمت فرماندار الیگودرز انتخاب شد.

 

متاسفانه برخی از رسانه های شهرستان در حمایت از فرماندار  با بیان این مطلب که  " کسی که دو دوره سابقه فرمانداری را در کارنامه دارد هیچگاه وعده  دست نیافتنی به مردم نمی دهد " بر این باور بودند که وعده فرمانداری ویژه حتما تحقق خواهد یافت ولی هم اکنون سکوت اختیار نموده اند و بجای مطالبه مردم به  مسئله عزل ونصب ها مدیرها پرداخته اند .

 

 هم اکنون با گذشت بیش از دوسال از سمت فرمانداری میرزای اصل نه تنها  این وعده تحقق نیافت  بلکه  فرمانداری ویژه به آروزهای دراز مدت یا دست نیافتنی برای  مردم شهرستان تبدیل شد.

 

خدابخشی :الیگودرز شرایط فرمانداری ویژه را ندارد

تیر ماه امسال نیز دکتر محمد خدابخشی نماینده مردم الیگودرز دراولین نشست خبری با خبرنگاران  گفت:  صحبتهایی که در خصوص فرمانداری ویژه با وزیر کشورانجام شده این طرح  مسکوت مانده و طبق گفته های ایشان دولت نگاه مثبتی به فرمانده ویژه ندارد.

 وی ادامه داد : شهرستان الیگودرز  شرایط فرمانداری ویژه را ندارد.

نشست نمانیده الیگودرز با خبرنگاران ،عکس،تصویر،نشست خبری با خدابخشی

 صحبتهای نماینده شهرستان آب پاکی را روی دست مردم ریخت و  چشم امید چندین ساله مردم را خشکاند چرا که مردم با تحقق آن امید به رفع مشکلات و پیشرفت و توسعه شهر  داشتند و آن را منشاء سرمایه گذاری و جذب سرمایه ها برای ایجاد اشتغال ، محرومیت زدایی ، پیشرفت و آبادانی می دانستند هم اکنون پس از 15 سال باید به فراموشی بسپارند .

خبرنگار پایگاه خبری شهرستان در این خصوص با چند تن از همشهریان گفتگو هایی  در این خصوص داشته است.

مطالباتی  که در الیگودرز پس از 10سال یا بیشتر تحقق می یابد  

علی سرلک یکی از جوانان شهرستان در این باره گفت : مردم شهرستان سالهاست که به وعده های تحقق نیافته  مسئولین عادت کرده اند و همیشه این درد ها ومشکلات مردم هستند که  عملیاتی نشده و تنها مسئولین می آیند و می روند.

وی ادامه داد: بیمارستان شهید ولیان پس از 26 سال  ،سد حوضیان پس از 12 سال  به بهره برداری رسیدند و گویا تحقق وعده ها  پس از گذشت  10سال یا بیشتر  برای شهرستان ومردم الیگودرز سنتی دیرینه  شده که مسئولین به یادگار گذاشته اند.

مدیر غیر بومی ،فرماندارغیر بومی در الیگودرز ،عکس ،تصویر

 

تکیه غیر بومیها بر کرسی فرمانداری الیگودرز ادامه دارد

یکی از فرهنگیان شهرستان در این خصوص بیان کرد: هم اکنون چند ماهی که  مسئولین استان و شهرستان بجای رسیدگی به مشکلات مردم انتخابات را بر همه امور مقدم دانسته اند و این جابجایی فرمانداران قطعا  به این دلیل است.

وی که خواست نامش فاش نشود بیان کرد : متاسفانه همیشه خواسته ها ومطالبات مردم  در سیاست زدگی مسئولین گم شده است و وعده های تحقق نیافته بیشتر نمکی بر زخم وداغ مردم بوده است.

این شهروند الیگودرزی بیان کرد : فرمانداری ویژه به یک رویا وآرزوی دست نیافتنی  برای مردم الیگودرز تبدیل شده است و از همه مهمتر اینکه بعد از چند سال باز هم باید شاهد حضور غیر بومیها  به عنوان فرماندار در شهرستان باشیم گویا مردم این شهر نباید فرماندار بومی داشته باشند.

وی ادامه داد : خدابخشی نماینده شهرستان در سخنان خود تاکید داشتند  که باید در سطح استان مدیرانی از الیگودرز حضور داشته باشند در حالی که بسیاری از الیگودرزیها در کلان شهرها یا در سطح ملی بعنوان مدیر فعالیت می کنند فرماندار الیگودرز باید  از خرم آباد و یا کوهدشت انتخاب شود.

گزارش: یاسر مومنی

منبع :هیجار

انتهای پیام/

ارسال نظر

6 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران