مشاور استاندار لرستان در امور روحانیون:

دفاع از دین و انقلاب، وظیفه ذاتی روحانیت است

دفاع از دین و انقلاب، وظیفه ذاتی روحانیت است
شناسه خبـر : ۷۶۹۲ یکشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۴:۴۴

مشاور استاندار لرستان در امور روحانیون گفت: تبلیغ و دفاع از دین و انقلابی که برخاسته از دین است وظیفه ذاتی روحانیت است.

به گزارش سفیر افلاک حجت‌الاسلام محمدرضا مبلغی در دیدار مشاور رئیس جمهور در امور روحانیون با روحانیون در حوزه کمالیه ضمن تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی ایران، گفت: روحانیت نقش بسزایی در پیروزی و تداوم انقلاب اسلامی ایران داشته و دارد.

 

وی تبلیغ و دفاع از دین و انقلابی که برخاسته از دین است را وظیفه ذاتی روحانیت دانست و تصریح کرد: از بهترین یادگارهای امام راحل «ولایت فقیه» بوده که در واقع رهبری صحیح جامعه اسلامی است.


مبلغی با تاکید بر اینکه ولایت فقیه نشات گرفته از رهبری پیامبر گرامی اسلام است، افزود: باید قدردان این میراث گران بها باشیم و بدانیم که تمام ضرباتی که اسلام در طول قرون گذشته خورده است ناشی از عدم پیروی و تبعیت از رهبری صحیح و الهی بوده است.
مبلغی ولایت فقیه را از بهترین یادگارهای امام خمینی دانست و افزود: این اصل رهبری صحیح جامعه اسلامی است که نشات گرفته از رهبری پیامبر اکرم است.

 

مشاور استاندار لرستان در امور روحانیون با اشاره به اینکه اصل وحدت خواهی یکی از مسائل مورد تاکید است، گفت: همچنان بر وحدت اسلامی و ملی تاکید می کنیم و باید از هرگونه تفرقه جلوگیری شود.

 

وی  با بیان اینکه روحانیتی که وظیفه اش حراست از اسلام است در وحدت خواهی پیش قراول بوده است، تصریح کرد: اصل تبعیت از رهبری و محوریت رهبری از دیگر مسائل مورد تاکید است.

 

مشاور استاندار لرستان در امور روحانیون با تاکید بر اینکه اصل حد وسط بودن و دوری از افراط و تفریط مسئله دیگر مورد تاکید است، افزود: افراط و تفریط آفتی است که می تواند به جامعه ما بسیار آسیب بزند و بزرگترین ویروس در جامعه است و  اسلام همواره ما را به حرکت در حد وسط در همه حوزه های زندگی سفارش کرده است.

 

وی با بیان اینکه امروزه در جهان اسلام با جاهلیت مدرن که بدتر از جاهلیت پیش از اسلام است مواجه شده ایم، تصریح کرد: گروه های افراطی مانند گروه های تکفیری خون و خون ریزی را در بین برادران مسلمان به راه انداخته و تنها هدف شان ایجاد چند دستگی در بین امت اسلامی است.

 

مبلغی با اشاره به اینکه افراط گری در سطح اجتماع و به صورت یک پدیده اجتماعی ظهور می یابد که خطرناک است، گفت: این جاهیلت را نه تنها در امت اسلامی و با ماموریت گروه های تکفیری بلکه در خارج از اسلام هم می بینیم که این جاهلیت مدرن دارد شکل می گیرد.


مشاور استاندار لرستان در امور روحانیون ادامه داد:رئیس جمهور تازه کار آمریکا افراط گری و نژاد پرستی که دو خصلت برجسته از رفتار جاهلانه است را نشان می دهد.

 

منبع: ایسنا

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران