مسئول عمرانی شهرداری پلدختر:

بدهی ده میلیارد ریالی شرکت آب وفاضلاب شهری به شهرداری پلدختر /اصول فنی در احداث فاضلاب شهری پلدختر رعایت نمی شود

بدهی ده میلیارد ریالی شرکت آب وفاضلاب شهری به شهرداری پلدختر /اصول فنی در احداث فاضلاب شهری پلدختر رعایت نمی شود
شناسه خبـر : ۶۹۰۳ چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۵۲

مسئول عمرانی شهرداری پلدختر گفت:شرکت آب وفاضلاب شهری پلدختر بر اساس قراردادی که با شهرداری داشته نسبت به پرداخت خسارت آسفالت اقدام کند تا شهرداری بتواند کار آسفالت کوچه ها را انجام دهد.

به گزارش سفیر افلاک،پس از مراجعات مردمی به پایگاه اطلاع رسانیبیان روز در خصوص مسائل ومشکلاتی که در اجرای فاضلاب شهری در برخی از نقاط به وجود آمده ،موضوع از طریق شهرداری و شرکت آب وفاضلاب شهری پلدختر پیگیری شد.

کیکاوس شکری مسئول عمرانی شهرداری پلدختر در گفتگو با خبرنگار بیان روز در خصوص گلایه های مردم از آسفالت نشدن خیابان های حفاری شده سطح شهر اظهار داشت:شهرداری پلدختر طی قراردادی با شرکت آب وفاضلاب شهری مقرر گردیده که برای اجرای هرگونه حفاری از شهرداری مجوز اخذ کرده وبرابر مفاد این قرارداد هم تراکم کند و لای به لای غرقاب و 10سانتی متر زیر آسفالت هم مستند سازی کند وتحویل ما بدهد.

وی با بیان اینکه شرکت آب وفاضلاب شهری با گذشت سه سال تاکنون بدهی خود را به شهرداری نداده است افزود:مبلغ 10میلیارد ریال بابت همین کنده کاری ها و آسفالت از شرکت آبفای شهری پلدختر طلب داریم که مراجعات متعددی داشته ایم وتاکنون موفق به دریافت نشده ایم.

کوچه حفاری پلدختر

شکری ادامه داد:زمانی که هم مراجعه می کنید مسئولین شرکت به ما علام می کنند تا کنون اعتباری برای ما نیامده است.

مسئول قسمت عمرانی شهرداری پلدختر یادآورشد: با توجه به بدهی سال های گذشته ،شهرداری می توانست مانع اجرای طرح احداث فاضلاب شود ولی با توجه به اینکه این طرح خدماتی ونیاز مردم و شرکت آب وفاضلاب و شهرداری دو دستگاه خدمات رسان هستند که می خواهند به مردم خدمت رسانی کنند ،اجازه فعالیت دادیم.

وی با تاکید براینکه شهرداری موسسه غیر انتفاعی که باید درآمد خود را تامین کند وهم اکنون وضعیت مالی شهرداری مناسب نیست افزود:این وضعیت به شکلی که امکان پرداخت حقوق پرسنل را هم نداریم و نیاز شرکت آب وفاضلاب حداقل یک یا دو سوم این بدهی را به شهرداری بدهد تا کار آسفالت خیابان و کوچه های حفاری شده را آغاز کنیم.

کوچه حفاری پلدختر

وی تصریح کرد:تا جایی که امکان داشته اعتبار بهسازی و آسفالت معابر را تهیه کردیم و قصد روکش داریم ولی شرکت آبفا به دلیل بی برنامه گی وناهماهنگی که با شهرداری دارد باعث دچار مشکلات برای مردم شده است.

شکری اضافه کرد:در روزهای آینده جلسه کمیسیون حفاری که دبیر آن فرمانداری برگزار خواهیم کرد تا این موضوعات تعیین تکلیف شود.

این مسئول با اشاره به اینکه حفاری های صورت گرفته ناقص هستند  واصول فنی  در آنها رعایت نشده است یادآورشد:شرکت خط انشعاب به مردم نمی دهد و فقط خط مستقیم احداث می کند و تا زمانی که انشعبات هم به صورت کامل انجام نگیرد و غرقابی نشود شهرداری نمی تواند کاری انجام دهد.

این مسئول اذعان داشت:این حفاری ها در فصل بارندگی صورت گرفته و وضعیت کوچه ها واقعا نامناسب و این مسئله باعث ناراحتی مردم شده که نیازمند همکاری شرکت آب وفاضلاب شهری در خصوص تامین خسارت آسفالت به شهرداری است.

خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی بیان روز در این خصوص بر اساس وظایف رسانه ای قصد مصاحبه با مدیر شرکت آب وفاضلاب شهری پلدختر داشتند که حاضر به مصاحبه نشده اند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

6 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران