نقدی بر اظهارات معاون عمرانی استاندار در جلسه شورای اداری ازنا؛

کارشناس عمرانی یا کارشناس قرآنی؟

کارشناس عمرانی یا کارشناس قرآنی؟
شناسه خبـر : ۶۸۲۸ یکشنبه ۱۹ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۸

در هفته ای که گذشت شهرستان ازنا میزبان معاون عمرانی استاندار بود در اینگونه مواقع توقع عمومی از یک مدیر استانی آن هم  از جنس یک کارشناس عمرانی آن است که با تجزیه و تحلیل طرح ها و پروژه ها درصدد شناسایی و رفع موانع پیشرفت آنها برآمده و حضور وی نوید بخش عمران و توسعه یک منطقه باشد.

به گزارش سفیر افلاک، در این جلسه اما بر خلاف انتظار معاون عمرانی به جای ایفای نقش سازمانی خویش در مقام یک کارشناس قرانی ظاهرشد وبخش اعظم سخنان خود رابه بیان احادیث وروایات اختصاص داد و مسئولان حاضر را به رعایت دستورات دینی توصیه کرد.

 

در این هنگامه  امام جمعه بود که با پرداختن به موضوع سد کمندان خلأ ایجاد شده را پر کرد وبه بیان مطالبات عمرانی مردم پرداخت!!!

 

اما با این وجود باز هم پاسخی که بتواند افکار عمومی را قانع نماید از وی دریافت نشد.

 

در تحلیل چرایی این موضوع به نظر می رسد منع انتخاباتی رقیب شاخص رئیس جمهور آنچنان خاطر برخی دولتمردان را جمع کرده که خیلی نیازی به تلاش برای جلب افکار  عمومی احساس نمی کنند لذا شاید به همین دلیل است که مدیر ارشد عمرانی استان ما که باید نماد چابکی یک سازمان باشد در جمع ده ها مدیر زیر مجموعه خویش تسبیح انداخته ، حدیث می خواند و توصیه به رعایت وقت اذان می‌نماید و همه این اتفاقات در حالی رخ می دهد که چندین روحانی کارشناس امور دینی و درصدر آنها دو امام جمعه در این جلسه حاضر بودند!!!

 

تردیدی نیست که همه ما نیازمند تذکر و توصیه معنوی هستیم اما چه خوب است که در جهت تحقق اهداف سازمانی هرکس به رسالت خویش عمل نماید چراکه عبادت بجز خدمت خلق نیست

 

وامروز بهترین خدمتی که دولتمردان می توانند به مردم ازنا ارایه نمایند،تکمیل وبهره برداری چندین پروژه عمرانی نیمه کاره است که دهها سال چشم انتظاری را در پی داشته است.

 

البته تحقق این هدف در گرو تلاش برای تخصیص وتوزیع عادلانه اعتبارات است نه پاک کردن صورت مساله و کوتاه کردن طول وعرض پروژه ها...!!!

 

آنچه این روزها از گوشه و کنار به گوش می رسد  در موضوعاتی مثل سد کمندان بحث تکمیل  پروژه ها نیست بلکه بحث بازنگری در طرح اولیه است که نه تلاش برای رفع موانع بلکه به نوعی پاک کردن صورت مساله است. البته سخنان  نه چندان مثبت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای هم در خصوص جاده ازنا - اراک  در همین راستا قابل ارزیابی است چرا که مطالبه اساسی ما در همه این سالها تعریض جاده ازنا - اراک بوده است نه ترمیم یا تعمیر آن زیرا تعمیر و نگهداری این جاده وظیفه ذاتی مسئولان مربوطه است !!!

 

بد نیست برادران ارجمند ما در مرکز استان بدانند توقع ما از آنها بسیار فراتر ازآن چیزی است که شاهد آن بودیم حالا اگراین دوستان به هر دلیل نمی توانند درحد توقعات ظاهرشوند نظر به پیوستگی اوضاع اقتصادی با مسایل اجتماعی و تاثیرآن برسرنوشت شهروندان،  با اظهارات یا اقدامات خود امید مردم  را به یاس تبدیل نکنند چرا که فرمود:

 

 دل زود باورم را به کرشمه ای ربودی

 

 چو نیاز ما فزون شد تو به ناز خود فزودی

 

من از آن کشم ندامت که تو را نیازمودم

 

 تو چرا زمن گریزی که وفایم آزمودی؟

 

 

 

محسن دهقان نژاد

 

انتهای پیام/

منبع خبر: ازناخبر

ارسال نظر

7 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران