مسئول پناهگاه حیات وحش سفید کوه:

مشارکت پویای جوامع محلی راه حفاظت از محیط زیست است

مشارکت پویای جوامع محلی راه حفاظت از محیط زیست است
شناسه خبـر : ۶۷۴۳ پنجشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۳

مسئول پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا در جمع نمایندگان شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای حاشیه و داخل پناهگاه حیات وحش سفید کوه گفت: اصلی ترین راه حفاظت از محیط زیست در این منطقه مشارکت پویای جوامع محلی در مدیریت پناهگاه حیات وحش است.

به گزارش سفیر افلاک، نشست شوراهای اسلامی و دهیاران روستاهای داخل و حاشیه پناهگاه حیات وحش سفید کوه که با موضوع بررسی نقش جوامع محلی در مدیریت حفاظت از پناهگاه حیات وحش با همکاری اداره پناهگاه حیات وحش سفیدکوه ازنا و بخشداری مرکزی همچنین حضور اعضای شوراهای اسلامی و دهیاران این منطقه در فرمانداری ازنا برگزار شد.

 

خسرو بهلولی مسئول پناهگاه در این نشست ضمن تبیین نقش جوامع محلی به عنوان اصلی ترین عامل در موفقیت مدیریت حفاظت پناهگاه از حضار جلسه درخواست کرد که مسائل و مشکلات و راهکارهایی را که برای رفع این مشکلات در نظر دارند عنوان نمایند.
 
وی از اعضاء جلسه درخواست نمود در مدیریت پناهگاه حضور فعال داشته و به عنوان نمایندگان جوامع محلی نقش نظارتی خود را به بهترین نحو در این حوزه اجرا نمایند.
 
مسئول پناهگاه حیات وحش سفید کوه ازنا گفت: برگزاری کارگاه های آموزشی راهی موثر در افزایش آگاهی جوامع محلی در حفاظت از محیط زیست است.
 
 
وی ابراز امیدواری کرد: با همت جمعی تا آنجا که امکان پذیر است سطح حفاظت از پناهگاه سفید کوه شهرستان ازنا افزایش می یابد.
 
 
بهلولی قانون را بهترین ملاک عمل در حرکت درست به منظور رسیدن به هدف دانست و خاطر نشان کرد: با همکاری نزدیک بین مردم محلی و ادارات مرتبط با این بخش گام هایی موثر در این زمینه برداشته شود.
 
 
نمایندگان مردم در شوراهای اسلامی و دهیاران حاضر در جلسه مهمترین مشکلات موجود پناهگاه را عشایر و دامداران غیر مجاز در فصل کوچ، افزایش جمعیت گراز به عنوان آفت مزارع و باغات و آموزش پایین جوامع محلی و آگاه نبودن ایشان به قوانین در این خصوص عنوان کردند.
 

انتهای پیام/

منبع خبر: ازناخبر

ارسال نظر

5 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران