آثار وجود پلنگ و خرس قهوه ای در حاشیه دریاچه گهر دورود

آثار وجود پلنگ و خرس قهوه ای در حاشیه دریاچه گهر دورود
شناسه خبـر : ۶۶۲۴ دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۶

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه گفت: پازن ۸ ساله در چرخه غذایی گربه سانان نشانه ضریب بالای امنیت در منطقه حفاظت شده اشترانکوه است.

به گزارش سفیر افلاک؛ احمد گودرزی مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه گفت: به دلیل برقراری ضریب  امنیت بالا در طی سه سال اخیر در محیط زیست اشترانکوه، پازن 8سال به بالا در اثر چرخه غذایی توسط گونه گربه سانان و پستانداران بزرگی مانند پلنگ و خرس در جمعیت طعمه قرار گرفته و پس از خورده شدن اسکلت آن در حاشیه دریاچه گهر دورود بجای مانده است.

وی تصریح کرد: پازن با این سن و سال نتیجه امنیت بسیار بالا در فصل سرشماری در کل منطقه اشترانکوه می باشد.

گودرزی با اشاره به ضریب امنیت بالا در این منطقه افزود: امسال بالغ بر 40 راس پازن های بالای 9 تا 13 سال مشاهده شده است که خود نتیجه زحمات کل مجموعه محیط زیست است و وجود جمعیت طعمه خوار مانند پلنگ و خرس قهوه ایی نشان از ضریب امنیت بالا در منطقه می باشد که تا سایت گردشگری گهر کشیده شده است.

مسئول منطقه حفاظت شده اشترانکوه اذعان داشت: اکولوژی رفتار گونه پلنگ بیشتر نوع پاک کردن گوشت از استخوان های جمعیت طعمه را دارد.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب گهر

ارسال نظر

2 + 1 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران