با حکم معاون میراث فرهنگی کشور؛

علی مصطفی نژاد سرپرست پل‌های تاریخی لرستان شد

علی مصطفی نژاد سرپرست پل‌های تاریخی لرستان شد
شناسه خبـر : ۶۶۰۳ دوشنبه ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۰۳

علی مصطفی نژاد با حکم معاون میراث فرهنگی کشور، سرپرست میراث فرهنگی پل‌های تاریخی لرستان شد.

 

به گزارش سفیر افلاک یکی از مناسب ترین رخداد در حوزه‌ی یک مسئولیت کارشناسی با حسن نظر و پیگیری مجدانه‌ی استاندار لرستان تحقق یافت.

 

در این رخداد علی مصطفی نژاد با حکم دکتر طالبیان معاون میراث فرهنگی کشور، به عنوان سرپرست میراث فرهنگی پل‌های تاریخی لرستان منصوب شد.

 

مهندس علی مصطفی نژاد، از صاحب نظران حوزه فرهنگی و بویژه میراث فرهنگی کشور است و در دانشکده میراث فرهنگی و دانشکده هنر و معماری تهران مرکزی زیر نظر بهترین استادان بنام این حوزه کسب علم و دانش نموده است.

 

مصطفی نژاد نخستین پایگاه میراث فرهنگی کشور را در لرستان با هدایت و حمایت مهندس بهشتی ریاست اسبق میراث فرهنگی کشور پایه ریزی نمود کرد و در حوزه ایده و اندیشه یکی از مدیران تخصصی در حوزه فرهنگ و میراث است.

 

 وی پیش تر ایده‌های بین المللی برای لرستان را عنوان و در این زمینه پیگیری‌های خود را در دوره ریاست آقای کوفی عنان تا سازمان ملل نیز پیش برد.

 

مصطفی نژاد که پیش تر نیز در سال های 84 تا 88 مدیر پل های تاریخی لرستان بود توانست با برنامه علمی و تخصصی برای نخستین بار در سطح کشور ملات ساروج برای ترمیم و مرمت پل‌های تاریخی را ساخته و به کار گیری کند و استفاده از استادکاران بومی پرورش داده شده در سطح استان در حوزه پل‌های تاریخی عملیات‌های مرمتی مناسبی هم انجام گردید.

 

مطالعات گسترده‌ای در حوزه‌ی پل‌های تاریخی و حتی گیاهان رویده شده بر روی آن‌ها طی سال های 84 تا 88 انجام شد و تلاش شد، همه‌ی ملات‌های بکار رفته در پل های تاریخی توسط آزمایشگاه‌های معتبر بررسی، شناسایی و دسته بندی گردید.

 

وی همچنین توانست پرونده شش پل بزرگ لرستان را در فهرست موقت میراث جهانی یونسکو قرار دهد و بزرگترین عملیات اسکن لیزر کشور در حوزه‌ی پل‌های تاریخی در شش پل بزرگ لرستان توسط معتبر ترین شرکت‌های بین المللی انجام گرفت.

 

از اقدامات دیگر این فعال میراث فرهنگی کشور، ثبت پل‌های تاریخی لرستان از تعداد 20 پل به 90 پل رسید که در نوع خود کم نظیر بود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران