امام جمعه پلدختر گفت:

سرانه مطالعه به ثانیه و یک دقیقه زیبنده جامعه ما نیست/کتابخانه مدرسه علمیه امام رضا(ع) بیش از 30سال قدمت دارد

سرانه مطالعه به ثانیه و یک دقیقه زیبنده جامعه ما نیست/کتابخانه مدرسه علمیه امام رضا(ع) بیش از 30سال قدمت دارد
شناسه خبـر : ۶۴۵۰ سه شنبه ۷ دی ۱۳۹۵ - ۱۷:۴۰

امام جمعه پلدختر گفت: فضای فیزیکی مطالعه برای علاقه مندان به کتابخوانی باید به نحو شایسته تامین شود تا همه بتوانند از این ظرفیت استفاده کنند.

به گزارش سفیر افلاک،حجت الاسلام محمد سوری امام جمعه پلدختر در جلسه انجمن کتابخانه های عمومی و نهضت مطالعه مفید شهرستان پلدختر که در فرمانداری برگزار شد اظهار داشت:در دین مبین اسلام بر علم اندوزی سفارش زیادی شده به طوری که ملائکه به خاطر همین فضیلت علم به آدم سجده کردند.

وی با تاکید براینکه علم باعث افزایش آگاهی ومعرفت می شود عنوان کرد:علم شرف ذاتی دارد که منشا تمدن است و با مطالعه وعلم اندوزی می توان این عرصه را توسعه داد.

امام جمعه پلدختر با انتقاد از سرانه پایین مطالعه اضافه کرد:متاسفانه سرانه مطالعه در بین افراد به صورت ثانیه ویک دقیقه است که این واقعا ضعف بزرگی در جامعه ای که می خواهد به پیشرفت دست پیدا کند.

وی تاکید کرد:خانواده،مدرسه،رسانه ها،صداوسیما و ناشران می توانند با تعامل و هم فکری نسبت به ارتقا شاخص های مطالعه و کتابخوانی در بین جامعه اقدامات موثری را انجام دهند.

حجت الاسلام سوری با تاکید بر توسعه کتابخانه دیجیتالی عنوان کرد:فضای مجازی فرصت مناسبی تا ما بتوانیم فرهنگ مطالعه مفید را در جامعه به خصوص نسل جوان ترویج دهیم البته استفاده امروزی از شبکه های اجتماعی افراطی شده و بیشتر اذهان به دنیای مجازی کشیده شده است.

وی تصریح کرد:دولت هم در این خصوص باید ابزار تشویقی از قبیل تهیه بن کتاب می تواند بستر مناسب را برای نهادینه کردن کتابخوانی در جامعه فراهم کند.

امام جمعه پلدختر یادآورشد:فضاهای کتابخوانی هم باید مناسب باشند و در این راستا اداره کتابخانه های عمومی فضای مطالعه را تامین کند.

مطالعه وکتابخوانی در جامعه باید فرهنگ سازی شود

معاون فرماندار پلدختر در این جلسه با بیان اینکه هر مکانی را می توان به عنوان کتابخانه استفاده کرد گفت:مساجد،پایگاه های مقاومت و دهیاری ها هم می شود به عنوان مکانی برای مطالعه انتخاب کرد.

علیرضا بیرانوند تصریح کرد:اداره کتابخانه های عمومی پلدختر نسبت به ساماندهی کتابخانه های مراکز فرهنگی و ادارات شهرستان اقدامات لازم را انجام دهد.

وی اضافه کرد:با توجه به محدودیت های بودجه ای که وجود دارد دولت نمی تواند  کتابخانه در هر منطقه احداث کند ونیاز که از فضاهای موجود استفاده بهینه صورت گیرد.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ مطالعه در بین اقشار مختلف جامعه عنوان کرد:کتابخوانی را باید از سنین کم به بچه ها آموزش داد و این نیاز به فرهنگ سازی دارد که دستگاه های متولی فرهنگی باید در این خصوص کمک دهند.

کتابخانه مدرسه علمیه امام رضا(ع) بیش از 30سال قدمت دارد

مدیر مدرسه علمیه امام رضا(ع) پلدختر با تاکید براهمیت مطالعه وکتابخوانی گفت:کتابخانه این مدرسه بیش از 30سال قدمت دارد و دارای کتاب های متعددی است.

حجت الاسلام علی رحمتی عنوان کرد:اداره کتابخانه های عمومی نسبت به تبادل کتاب که مورد نیاز اقشار مختلف مردم اقدام کند واین مدرسه آمادگی را دارد ،کتاب های مورد نیاز را در اختیار آنها قرار دهد.

وی با اشاره به مشکلات تجهیزاتی کتابخانه تصریح کرد:در بودجه مدرسه علمیه امام رضا(ع)،سرفصل اعتباری برای خرید تجهیزات کتابخانه ای دیده نشده و نیاز است متولیان امر در خصوص تامین میز وصندلی مطالعه برای این کتابخانه مجهز که دارای کتابدار با ما همکاری کنند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بیان روز

ارسال نظر

2 + 9 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران