نابودی منطقه گردشگری در سکوت مسئولان؛

تخریب باغات بروجرد این بار به بهانه تعریض جاده /عبور جاده ای از قلب طبیعت

تخریب باغات بروجرد این بار به بهانه تعریض جاده /عبور جاده ای از قلب طبیعت
شناسه خبـر : ۶۳۶۰ یکشنبه ۵ دی ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۴

این بار قرار است تخریب طبیعت و قطع درختان برای تعریض جاده دانشگاه بروجرد رخ دهد، جاده ای که از قلب طبیعت بروجرد عبور می کند و بخشی از درختان، رودخانه و طبیعت از بین می رود.

به گزارش سفیر افلاک تخریب طبیعت، قطع درختان، به شماره افتادن نفس طبیعت، نابودی طبیعت این ها همه عنوان هایی است که هر از چند گاهی تیتر اخبار می شوند، طبیعتی که در سایه بی نظارتی و بی توجهی برخی از مسئولان مربوطه نابود می شوند.

 گرچه هر بار تخریب طبیعت به بهانه های مختلفی انجام می شود اما به نظر می رسد در سکوت و بی نظارتی همه این اتفاقات رخ می دهد و گاهی برای توسعه و درآمد، طبیعت زیبا از بین می رود.

 شهرستان بروجرد دارای مناطق دیدنی و بسیار زیبایی است که سالانه مسافران و گردشگران زیادی به این شهر سفر کرده و از آب و هوا و طبیعت زیبای این منطقه بازدید می کنند اما طی سالهای اخیر ساخت و سازهای غیر مجاز نفس باغات و طبیعت را به شماره انداخته و رشد روز افزون ویلاها در این مناطق باعث نگرانی شده است.

 گرچه تا کنون جلسات متعددی برای جلوگیری از این ساخت و سازها انجام شده اما به نظر می رسد این جلسات خروجی نداشته و هر بار با گذر از گلدشت و مناطق طبیعی دیگر شاهد ساخت و سازها هستیم.

 اما این روزها برای تعریض دانشگاه آزاد بروجرد قرار است قسمت هایی از طبیعت نابود شوند و این کار بدون هماهنگی انجام شود که به نظر می رسد قدرت برخورد در این زمینه وجود ندارد.

 جاده دانشگاه آزاد بروجرد به دلیل کم عرض بودن سالانه شاهد تصادفات زیادی است که به دلیل وجود دانشگاه و ارتباط این مسیر به ونایی روزانه افراد زیادی در این محور تردد می کنند که طول مسیر 3/5 کیلومتر است و از ابتدای امسال طرح نعریض آغاز شد.

 حالا به بهانه تعریض جاده قرار است برخی از باغات و درختان در مسیر این محور تخریب شوند که این امر سبب نارضایتی برخی از کشاورزان منطقه شده است.

 "مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: برخی از کشاورزان منطقه با مراجعه به محیط زیست اعلام کردند که به بهانه تعریض جاده قرار است باغات آنها تخریب شود.

 وی اضافه کرد: تعریض جاده چقدر است که قرار است این همه باغات تخریب شوند؟ مگر قرار است آزاد راه بسازند؟

 به گفته وی البته تا کنون برخی از قسمت های رودخانه در این مسیر از بین رفته و خط کشی هایی هم برای تخریب و قطع درختان و باغات صورت گرفته است.

 مصطفی وند اظهار داشت: متاسفانه روز به روز بر ساخت و سازهای غیر مجاز در منطقه گلدشت و طبیعی بروجرد افزوده می شود و تا کنون به بهانه نگهبانی باغات ویلا سازی شده حالا برای تعریض جاده بخش های از طبیعت نابود می شود.

 رئیس محیط زیبست بروجرد تصریح کرد: هیچ گونه مجوزی در راستای تخریب برای تعریض جاده دانشگاه داده نشده که برای انجام هر گونه اقدامی باید با نظر محیط زیست اقدامی صورت گیرد اما مجوزی داده نشده و به شدت با این اقدام برخورد می شود.

 به گفته وی تخریب باغات و طبیعت توسعه را به دنبال ندارد بلکه با گذشت زمان خسارات جبران‌ناپذیری را به محیط زیست وارد می کند.

 به گزارش بازتاب بروجرد تعریض جاده دانشگاه از اهمیت زیادی برخوردار است اما اجرای این طرح با تخریب طبیعت امکان پذیر نیست که مسئولان مربوطه باید برای رفع این مشکل و جلوگیری از تخریب چاره ای بیندیشند.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

8 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران