معاون آموزش و پرورش لرستان:

توزیع 17 هزار جلد کتاب در طرهان/ وقتی خیرین استان پا به عرصه «کتاب» نیز می گذارند

توزیع 17 هزار جلد کتاب در طرهان/ وقتی خیرین استان پا به عرصه «کتاب» نیز می گذارند
شناسه خبـر : ۶۳۰۵ شنبه ۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۹

معاون پرورشی پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان گفت: حدود 17 هزار جلد کتاب را در بین منطقه محروم طرهان توزیع شد.

به گزارش سفیر افلاک، محسن یوسفوند اظهار داشت: آموزش و پرورش با تمام دستگاه ها و نهادهایی که می توانند  در ترویج کتابخوانی آموزش و پرورش را یاری کنند، تفاهم نامه ای در این رابطه منعقد کرده است.

 

وی با بیان اینکه  با انتشارات ستارگان آسمان نیز تفاهم نامه ای در این زمینه منعقد شده است، عنوان کرد: طبق این تفاهم نامه، دانش آموزان در قالب تور کتاب از کتب این انتشارات و کتابفروشی بازدید کرده و با تخفیف خریداری کنند.

 

معاون پرورشی پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان ادامه داد: همچنین با همکاری کانون پرور ش فکری کودکان و نوجوانان لرستان در بین دانش آموزان مناطق محروم مانند زز و ماهرو، طرهان و کوهنانی به توزیع کتاب می پردازیم.

 

یوسفوند به کمک های خیرین کتاب به دانش آموزان لرستانی اشاره کرد و یادآور شد: هفته گذشته با کمک این خیرین حدود 17 هزار جلد کتاب را در بین منطقه محروم طرهان توزیع کردیم.

 

وی افزود: به دلیل اینکه آموزش  پرورش به تنهایی نمی تواند در حوزه کتاب برای دانش آموزان تمام امکانات را فراهم کند، با دستگاه ها و افراد حقیقی و حقوقی در این زمینه تفاهم نامه همکاری منعقد کرده ایم.

 

معاون پرورشی پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش لرستان به تشکیل مجمع خیرین کتاب یار در استان اشاره کرد و گفت: این خیرین کتب زیادی به صورت رایگان در مناطق محروم استان توزیع کرده اند.

 

یوسفوند به طرح مینی بوس رانی کتاب اشاره کرد و افزود: در این طرح نیز کتاب ها به مناطق محروم رفته و دانش آموزان از آنها بازدید و بهره مند می شود.

 

وی عنوان کرد: با اداره کل کتابخانه های استان نیز قراردادی منعقد کردیم که عضویت دانش آموزان در کتابخانه های عمومی استان با 50  درصد تخفیف انجام شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

2 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران