رئیس بیمارستان هفت تیر دورود:

به زودی شاهد تحولات اساسی در بخش سلامت در دورود خواهیم بود/کمبود ها را می پذیریم

به زودی شاهد تحولات اساسی در بخش سلامت در دورود خواهیم بود/کمبود ها را می پذیریم
شناسه خبـر : ۶۲۱۹ چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۶

رییس بیمارستان هفت تیر گفت: در راستای توسعه بخش سلامت در شهر پروژه هایی در حال اجرا داریم که با اتمام آنها شاهد خدمات دهی بهتر و بیشتر به همشریان خواهیم بود.

به گزارش سفیر افلاک ؛ در این مصاحبه شهناز بهلولی رئیس جدید بیمارستان هفت تیر دورود از اقدامات موجود در بیمارستان در راستای ارائه خدمات بهتر به بیماران می‌گوید و همچنین به سوالات مطرح شده در فضای مجازی پاسخ می دهد.

* ضمن تشکر از جنابعالی به خاطر شرکت در این گفتگو، لطفاً خود را معرفي نموده و مختصري از بيوگرافي و سوابق اجرايي خود بفرماييد؟

اینجانب شهناز بهلولی متولد 1345 فارغ التحصیل دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی در مقطع کارشناسی، پس از گذراندن دوره کارشناسی 6 سال مسئول بخش زنان و زایمان و سوپروایزر آموزشی و بالینی در خوزستان بوده ام، مدرس آموزشگاه بهیاری، موسس آموزشگاه بهیاری در شهرستان دورود، بهترین نیروهای موجود درسطح شهر شبکه بهداشت و درمان استان از فارغ التحصیل های آموزشگاه ما بوده اند، 22 سال مدیر خدمات پرستاری پست سازمانی بوده ام که 18سال در این پست فعالیت داشته ام و وقتی دورود بعنوان بیمارستان درجه یک استان در سال های 83 تا 85 شناخته شد مترون بیمارستان بوده ام و اکنون دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی هستم که تنها 2 نفر در استان مشغول به تحصیل در این رشته است.

* لطفاً به اختصار در خصوص دانشگاه توضیحاتی ارائه دهید و اینکه این مرکز داراي چند رشته مي باشد؟ و آیا قصد دارید رشته های دیگری هم اضافه کنید؟

2 سال در خدمت بچه های دانشگاه بوده ام و سه رشته علوم پزشکی در دانشگاه برای شهر پیگیری کرده ام که هم اکنون دانشجویان سلامت و دهان درحال تحصیل هستند. رشته هوشبری و مبارزه با بیماری ها را اضافه کرده ایم و به دنبال این هستیم که رشته های بهداشت و بهداشت حرفه ای را اضافه کنیم که مجوز رشته پرستاری را گرفته ایم که از ترم مهرماه سال آینده دانشجوی پرستاری هم به دانشگاه اضافه خواهد شد.

*آيا شما براي توسعه كيفي و كمي ساختمان بیمارستان برنامه جديدي در دست اقدام داريد؟

با تلاش های رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان تمام ساخت و سازها در راستای طرح تحول سلامت در شهرستان در حال انجام است و ما الان مشکل و معضل بهداشتی در بیمارستان نداریم ولی در راستای توسعه بخش سلامت در شهر برنامه داریم که با اتمام پروژه ها شاهد خدمات دهی بهتر و بیشتر به همشریان خواهیم بود.

در بخش زنان و زایمان جهت رضایتمندی مردم 20 تخت راه اندازی خواهیم کرد چرا که بیمارستان جنرال، باید زایشگاه داشته باشد و فضا فقط فضای زایشگاهی نباشد تا سلامت مادر باردار و نوزاد تامین شود.

*برخی معتقد هستند که رئیس بیمارستان باید پزشک باشد، نظر شما چیست؟

بنده بچه این شهر هستم و به دورودی بودن و همچنین پرستار بودنم افتخار می کنم، الان دانشجوی کارشناسی ارشد آموزش پزشکی هستم که یکی از رشته های نادری است که هرکسی نمی تواند این رشته را بخواند و فقط اعضاء هیئت علمی می توانند در این رشته ادامه تحصیل دهند، اینکه مدیر و رئیس بیمارستان قطعا باید یک پزشک باشند هیچ جایگاهی از نظر قانونی ندارد یعنی هیچ جا شما قانونی ندارید که حتما باید رئیس بیمارستان پزشک باشد.

رئیس بیمارستان باید یک مدیر باشد چون شما می دانید من اگر پزشک باشم جهت گیری من به سمت رضایتمندی گروه خاصی خواهد بود.

شهناز بهلولی رییس بیمارستان هفت تیر

برخی از سوالات مطرح شده در فضای مجازی:

 

*قسمت سی تی اسکن بیمارستان هفت تیر برخورد مناسبی با مراجعه کنندگان ندارد!

امروز از مسئول بخش سی تی اسکن خواستیم که برنامه ی مکتوب نیروی انسانی را به ما تحویل دهد تا از این طریق با شناسایی افراد در هر شیفت بتوانیم نظارت بیشتری بر روی آنها داشته باشیم، هرچند بخش سی تی اسکن به بخش خصوصی واگذار شده است ولی قطعا وضعیت بعد از دریافت برنامه ی مکتوب نیروی انسانی بهتر خواهد شد.

*کمبود دارو در داروخانه و همچنین کمبود فضای مناسب برای رفاه حال بیمارانی که به این بخش مراجعه می کنند!

به محض ورود به بیمارستان فضای فیزیکی جلوی داروخانه را تغییر دادیم و همچنین با نصب صندلی و بزرگ تر کردن فضا سعی در ایجاد فضای مناسب برای مراجعه کنندگان کردیم، هرچند این داروخانه موقت است و قصد داریم در ساختمان جدیدی که در حال اضافه شدن به مجموعه است؛ درمانگاه، داروخانه و واحد فرهنگی را به مکانی دیگر انتقاد دهیم که قطعا شرایط بسیار ایده آل خواهد شد.

*بی نظمی در بخش تزریقات و گاها جا به جا شدن آمپول های بیماران با هم به علت سهل انگاری!

پرسنل تزریقات موظف هستند دارو را بالای سر بیمار بکشد، در غیر اینصورت خلاف است و مراجعه کنندگان در صورت مشاهده سریعا به سوپر وایزر مستقر در بخش اعلام کنند و ما قطعا با این تخلف برخورد خواهیم کرد.

برنامه ی دیگری که برای اورژانس داریم این است که سوپر وایزر اورژانس و درمانگاه را از سوپر وایزر بخش بستری جدا می کنیم و شما به زودی شاهد حضور سوپر وایزر مستقر در بخش اورژانس خواهید بود که از این طریق هم دسترسی به آن راحت و هم نظارت ها بر کار تزریقات بیشتر خواهد شد.

*پیمانکار غیر بومی و غذای نامناسب بیمارستان!

کیفیت غذا بسته به شرایط بیمار متفاوت است و این به این صورت است که گاها وقتی بیمار شرایط خاصی دارد قطعا سرو کردن غذای طعم دار و چرب برای او مضر هست، و این امر شاید باعث نارضایتی برخی از بیماران شود که ما به خاطر رفاه حال خود فرد این کار را انجام می دهیم، ولی در کل کیفیت غذای بیمارستان خوب است و پیمانکار این بیمارستان هم بومی است.

*عکس گرفتن از مصدوم و انتشار آن در فضای مجازی!

به تمام پرسنل تذکر دادیم که حق همراه داشتن موبایل دوربین دار در زمان شیفت را ندارند و همچنین با نصب پرده در اتاق سی پی ار دید به بیرون را کاملا مسدود کردیم و امیدواریم دیگر شاهد تکرار این اتفاق و عکسبرداری از مصدوم نباشیم.

*نبود زایشگاه و مشکلات مادران باردار!

در حال حاضر 3 پزشک زنان و زایمان داریم که علاوه بر آنها یک پزشک دیگر درخواست دادیم که به مجموعه اضافه شود، بخش زنان و زایمان بیمارستان آماده است و همچنین برای این بخش 10 مامای طرحی برای ما در نظر گرفته شده که به دلیل اینکه ما اعتماد نداریم به این نیروها فعلا بخش را راه اندازی نکردیم تا ماما های با سابقه 3 تا 5 سال به این بخش اختصاص پیدا کند و تا یک ماه آینده بخش زایمان بیمارستان هفت تیر هم شروع به خدمات دهی می کند.

نبود سونوگرافی و ام ار ای در بیمارستان!

دکتر اروین تنها متخصص استخدامی رادیولوژی ما است و متاسفانه رادیولوژیست ها تمایلی به استخدام در سیستم علوم پزشکی ندارند و از طرفی واقعا رادیولوژیست در کشور بسیار کم است و اگر کسی از عزیزان چنین پزشکی سراغ دارد حتما معرفی کند و ما با کمال میل از حضورشان استقبال می کنیم.

*کمبود پزشک عمومی و تعداد زیاد مراجعه کنندگان!

تنها 2 پزشک عمومی استخدامی داریم و با توجه به اینکه شرایط ویژه ای برای جذب پزشکان عمومی جهت ویزیت کردن در بیمارستان ترتیب داده ایم ولی متاسفانه علاقه ای برای جذب شدن نشان نمی دهند و ما در این بخش با مشکل مواجه هستیم که امیدواریم هرچه سریعتر با جذب چند پزشک بتوانیم خدمات دهی به بیماران را بیشتر کنیم؛ هرچند الان با جذب 6 پزشک عمومی از اقصی نقاط کشور در حال خدمات دهی هستیم ولی باز هم با مشکل مواجه هستیم.

*نبود بخش جراحی مغز و اعصاب، سوختگی و قلب در بیمارستان!

قبلا قرار بر این بود که جراحی ها بین شهر هایی که نزدیک یکدیگر هستند با توجه به کم بودن پزشک ها منطقه ای شود ولی متاسفانه با فشار های برخی از نماینده ها بیمارستان هایی بدون فکر در هر شهر احداث شد که تجهیز هم نشدند.

بخش بستری سوختگی برای دورود منطقی نیست ولی ما برای این بیماران 2 تخت در اورژانس در نظر خواهیم گرفت.

بخش جراحی قلب باز به زودی راه اندازی خواهد شد.

*در آزامایشگاه از افراد متخصص استفاده نشده است!

هر دو مسئول فنی آزمایشگاه پزشک هستند و کسانی که در ازمایشگاه کار می کنند فارغ التحصیل علوم آزمایشگاهی و یا پاتولوژیست هستند و اگر کسی از افراد از نظر شما فنی نیست اطلاع دهید تا ما بررسی کنیم.

 

گفت و گو: ابراهیم پولادوندی 

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب گهر

ارسال نظر

1 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران