کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی بروجرد:

طرح غربالگری اضطراب کودکان 5تا 6 ساله در بروجرد آغاز شد

طرح غربالگری اضطراب کودکان 5تا 6 ساله در بروجرد آغاز شد
شناسه خبـر : ۶۲۱۴ چهارشنبه ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۵

کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی بروجرد گفت: طرح غربالگری اضطراب کودکان 5تا 6ساله در بروجرد آغاز شد و کودکان مهدهایی که تحت پوشش بهزیستی هستند در این طرح غربالگری می شوند.

به گزارش سفیر افلاک "زهرا گودرزی" کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی بروجرد گفت: آموزش های لازم برای خانواده های کودکان 5 تا 6 ساله از چند روز پیش آغاز شده و از امروز پرسش نامه ها بین خانواده ها توزیع می شود.

 وی اضافه کرد: در پرسش نامه ها 35 سوال در نظر گرفته شده که خانواده با توجه به رفتارهای کودکان به سوالات پاسخ داده و سپس براساس نمره در نظر گرفته غربال می شوند.

 به گفته وی امسال  سهمیه بهزیبستی 400 کودک است که قرار است کودکانی که در مهدهای تحت نظارت بهزیستی هستند غربال شوند اما خانواده هایی که تمایل دارند در این طرح شرکت کنند می توانند به مرکز مشاروه آرامش مراجعه کنند.

 گودرزی اظهار داشت: بعد از بررسی های لازم اصطراب کودکان مشخص می شود و کودکانی مضطرب برای درمان می توانند اقدامات بعدی را انجام دهند.

 وی با اشاره به این که سال گذشته این طرح در بروجرد اجرا شده گفت: سال گذشته حدود یک سوم کودکان اضطراب داشتند و اجرای این طرح کمک می کند در صورتی که کودک مضطرب است برای درمان او از سنین پایین اقداماتی صورت گیرد و مشکل برطرف شود.

  کارشناس پیشگیری از معلولیت های بهزیستی بروجرد از پایان طرح تنبلی چشم کودکان در بروجرد خبر داد و گفت: این طرح از ابتدای آبانماه در 205 پایگاه شهری و روستایی اجرا شد.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

6 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران