فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان:

اوج بصیرت تبعیت از ولایت فقیه است

اوج بصیرت تبعیت از ولایت فقیه است
شناسه خبـر : ۶۱۲۹ دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۱۰

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: در قران از بصیرت به عنوان نور تعبیر شده است و اوج بصیرت یقین و تبعیت از ولایت فقیه است و بنابراین اگر ولایتی نباشد بصیرتی نیز وجود ندارد.

به گزارش سفیر افلاک صبح امروز سردار مرتضی کشکولی فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان در نشست فصلی مدافعان حریم ولایت ضمن تبریک ایام میلاد پیامبر اکرم (ص) و امام جعفر صادق(ع) اظهار کرد: بصیرت یعنی بینایی و بصیرت بدون مبانی تربیتی معنی ندارد و نمی توان بین آنها تفکیکی قائل شد.

 

وی با بیان اینکه اصل بصیرت به دشمن شناسی بر می گردد گفت: مطابق آموزه های دینی دشمن دو دسته است درونی و بیرونی و دشمن درونی خطرناک ترین دشمن هاست و تا زمانی که به آن تسلط نیابیم قادر به مقابله با دشمن بیرونی نخواهیم بود.

 

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان بصیرت را فراتر از معرفت دانست و افزود: در قران از بصیرت به عنوان نور تعبیر شده است و اوج بصیرت یقین و تبعیت از ولایت فقیه است و بنابراین اگر ولایتی نباشد بصیرتی نیز وجود نخواهد داشت.

 

کشکولی با اشاره به فرموده حضرت علی (ع) مبنی بر اینکه دنیا دوستی و غفلت از موانع اصلی بصیرت هستند گفت: سرمربیان و مربیان بصیرتی بایستی خود را هر چه بیشتر به تهذیب نفس وادارند و مبانی اولیه بصیرتی را آموزش دیده و روز به روز به دانش خود بیفزایند.

انتهای پیام/

ارسال نظر

7 + 2 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران