مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد بروجرد:

روحیه مطالبه گری در دانشجویان باید تقویت شود

روحیه مطالبه گری در دانشجویان باید تقویت شود
شناسه خبـر : ۵۷۲۹ سه شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۵۸

مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد بروجرد گفت:  روحیه مطالبه گری در دانشجویان باید تقویت شود و اگر فرصتی برای دانشجو در راستای مطالبه گری فراهم نشود سبب بی تفاوتی دانشجو به مسائل مختلف می شود.

به گزارش سفیر افلاک "جابر چگنی" مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد بروجرد گفت: 16 آذر به عنوان روز دانشجو روزی است که سه تن از دانشجویان این کشور در مقابله با استکباری که همچنان ادامه دارد به چا می خیزند و به شهادت رسیدند.

 وی اضافه کرد: عدالت طلبی، استکبار ستیزی و دفاع از مظلوم آرمان هایی است که دانشجویان همیشه آنها را فریاد زده اند و در دوران انقلاب نیز بسیاری از دانشجویان در خط مقدم بودند و در پیروزی انقلاب نقش خود را به خوبی ایفا کردند.

 به گفته وی در دوران دفاع مقدس بسیاری از دانشجویان در میدان نبرد با دشمن حاضر شدند و در این دوران بسیاری از دانشجویان به شهادت رسیدند و نشان دادند که دانشجو در همه عرصه ها حضور دارد.

 چگنی با اشاره به وظایف دانشجویان در دوران کنونی گفت: با توجه به این که امروز جنگ سختی وجود ندارد و جنگ نرم همه را تهدید می کند لذا امروز دانشجویان وظیفه سنگین تری را بر عهده دارند که یکی از مضوعات بحث تهاجم فرهنگی است.

 وی بیان کرد: دانشجویان باید با تهاجم فرهنگی دشمن مقابله کنند و اجازه ندهند دشمن به اهداف شوم خود برسد.

 مدیر امور فرهنگی و اجتماعی دانشگاه آزاد بروجرد تصریح کرد: امروز دانشجویان باید در راستای تولید علم گام های بلندی بردارند و برای حرکت به سمت تولید علم بشتابند چرا که دانشجویان در بسیاری از از زمینه ها می توانند تاثیر گذار باشند.

 وی به حضور دانشجویان در همه عرصه ها تاکید کرد و افزود: دانشجویان باید در همه عرصه های مختلف حضور داشته باشند و باید وارد عرصه سیاست شوند.

 چگنی با اشاره به این که باید روحیه مطالبه گری در دانشجویان تقویت شود اضافه کرد: اگر دانشجو نتواند حرف بزند و فرصتی برای او فراهم نشود سبب بی تفاوتی دانشجو به مسائل مختلف می شود و مطالبه گری امری ضروری است.

 به گفته وی سه تشکل سیاسی، بسیج دانشجویی، دو هیات مذهبی و 12 کانون فرهنگی دانشجویی در دانگاه آزاد بروجرد فعالیت دارند که به مناسبت روز دانشجو مراسمی با حضور همه تشکل ها در دانشگاه برگزار می شود.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

1 + 4 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران