رییس دانشگاه آزاد بروجرد:

کاهش رشد جمعیت، دانشگاه ها را با کمبود دانشجو مواجه کرده است

کاهش رشد جمعیت، دانشگاه ها را با کمبود دانشجو مواجه کرده است
شناسه خبـر : ۵۶۸۲ دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۶:۰۰

رییس دانشگاه آزاد بروجرد گفت: یکی از دلایل کاهش دانشجو در دانشگاه ها، کاهش رشد جمعیت و افزایش تعداد دانشگاه ها بوده که این مشکل طی سالهای آینده حل می شود.

به گزارش سفیر افلاک "مجید شمس" رئیس دانشگاه آزاد بروجرد در نشست خبری با خبرنگاران که در دانشگاه آزاد بروجرد برگزار شد گفت: طی چند سال اخیر کاهش دانشجو در دانشگاه ها وجود داشته که یکی از دلایل مهم این موضوع کاهش رشد جمعیت و افزایش تعداد دانشگاه ها بوده است.

 وی اضافه کرد: حدود 500هزار صندلی خالی در دانشگاه ها وجود دارد اما طی پنج سال آینده این مشکل حل می شود و کاهش دانشجو یک امر طبیعی است و این امر سبب ارائه خدمات بهتر و با کیفیت در دانشگاه می شود و نباید در این زمینه نگرانی وجود باشد.

 شمس اظهار داشت: تعداد رشته های مختلف بسیار زیاد است و متقاضی نیست و از دانشگاه آزاد بروجرد حدود 10 رشته حذف شده است.

 به گفته وی دانشجویان قشر تاثیر گذاری در جامعه هستند و دانشگاه در راستای ارتقای دانش و سطح علمی نقش مهمی ایفا کرده است.

 شمس اظهار داشت: 11 هزار دانشجو در 80 رشته مختلف در دانشگاه آزاد بروجرد مشغول به تحصیل هستند و داشت 350 کارمند و 185 عضو هیات علمی در این دانشگاه، مشاغل مستقیمی را ایجاد کرده است.

 وی با اشاره به وجود 70 هزار متر فضای ساخته شده در دانشگاه آزاد بروجرد گفت: دانشگاه آزاد بروجرد نیاز به یک متر ساخت و ساز ندارد و در صورتی که تعداد دانشجویان به 15 هزار نفر هم افزایش یابد نیازی به فضای جدید نیست.

 به گفته وی بیش از 60 درصد دانشجویان دانشگاه آزاد بروجرد بومی هستند که تلاش شده ارتقای کیفیت در این سالها صورت گیرد و نیاز است رشته هایی در دانشگاه وارد شود که متناسب با نیاز منطقه و شهر باشد چرا که رقابت شتاب زده در بین رشته ها سبب از بین رفتن رشته ها می شود.

 رئیس دانشگاه آزاد بروجرد به یادمان شهدای گمنام دانشگاه اشاره کرد و گفت: یادمان شهدای گمنام  دانشگاه آزاد بروجرد بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و تلاش می شود تا به زودی این یادمان تکمیل گردد.

 به گفته وی دانشگاه در تولید عسل ارگانیک گام های موثری برداشته و تلاش داریم تا شربت عسل را به عنوان یک نوشیدنی سالم جایگزین نوشیدنی هایی مانند نوشابه نماییم.

 وی با اشاره به فرا رسیدن 16 آذر روز دانشجو بیان کرد: دانشجویان در جامعه نقش مهمی دارند و با تحصیل و موفقیت می توانند گام های مهمی را در جهت توسعه و پیشرفت بردارند.

 

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

1 + 5 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران