در زمینی به مساحت ۳۰ هزار هکتار؛

«مگا پروژه» حوزه گردشگری کشور در لرستان احداث می‌شود

«مگا پروژه» حوزه گردشگری کشور در لرستان احداث می‌شود
شناسه خبـر : ۵۶۷۰ دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۲

استاندار لرستان از احداث «مگا پروژه» حوزه گردشگری کشور در زمینی به مساحت ۳۰ هزار هکتار در این خرم آباد خبر داد.

به گزارش سفیر افلاک استاندار لرستان در کارگروه گردشگری لرستان در سخنانی با اشاره به احداث پارک «سافاری» در استان اظهار داشت: این پارک با وسعت بزرگ برای اولین بار در سطح کشور در استان لرستان احداث می شود.

 

وی با بیان اینکه برای احداث این پارک در استان زمین زیادی در نظر گرفته شده است عنوان کرد: در این راستا پارک «سافاری» در زمینی به مساحت ۳۰ هزار هکتار احداث می شود.

 

استاندار لرستان میزان سرمایه گذاری پیش بینی شده برای احداث این پارک را هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این پروژه در یک بازه زمانی هشت تا ۱۰ ساله در لرستان ایجاد می شود.

 

 بازوند با تاکید اینکه این پروژه « مگاپروژه» حوزه گردشگری کشور محسوب می شود گفت: به طور حتم با احداث این پارک لرستان به قطب گردشگری ملی تبدیل می شود.

 

وی در ادامه سخنان خود با تاکید بر اینکه مجری احداث پارک « سافاری» باید تا تاریخ ۱۷ آذرماه امسال نماینده تام الاختیار خود را به میراث فرهنگی معرفی کند گفت: همچنین تا تاریخ ۱۴ دی ماه امسال باید تمام استعلام های این پروژه توسط میراث فرهنگی اخذ شود.

 

استاندار لرستان همچنین با تاکید بر اینکه تا تاریخ ۲۰ دی ماه امسال این پروژه باید در شورای برنامه ریزی استان ارائه و به تصویب برسد گفت: همچنین باید تا تاریخ ۳۰ دی ماه این طرح توسط میراث فرهنگی لرستان و اداره کل منابع طبیعی لرستان به سازمان میراث فرهنگی کشور و همچنین سازمان جنگلها و مراتع کشور ارائه شود.

 

 بازوند تصریح کرد: در صورت تحقق این اقدامات پروژه پارک « سافاری» لرستان در اسفندماه امسال برای تصویب به هیئت دولت می رود.

 

منبع:مهر

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

8 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران