براثر بی نظارتی به ساخت و سازهای غیر مجاز؛

ساخت و سازهای غیر مجاز نفس باغات گلدشت بروجرد را گرفت

ساخت و سازهای غیر مجاز نفس باغات گلدشت بروجرد را گرفت
شناسه خبـر : ۵۶۶۰ دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۵

ساخت و سازهای غیر مجاز نفس باغات گلدشت بروجرد را که یکی از مناطق خوش آب و هوا و سرسبز این شهر است را گرفته که به نظر می رسد نظارت کافی در این راستا وجود ندارد.

به گزارش سفیر افلاک طی سالهای اخیر روند ساخت و سازهای غیر مجاز در مناطق طبیعی بروجرد مانند گلدشت افزایش یافته، گلدشتی که دارای بهترین آب و هوا و مناطق سرسبز و دیدنی است حالا مورد هدف برخی از سودجویان قرار گرفته تا درختان و اراضی طبیعی نابود شوند و به جای آنها ویلا و یا ساختمان های چند طبقه احداث شود.

 

 گرچه به گفته برخی از مسئولان مربوطه بازرسی و نظارت در این منطقه وجود دارد اما باز هم ویلاسازی و ساخت و سازهای غیر مجاز در این منطقه خوش آب و هوا وجود دارد و تغییر کاربری به قوت خود باقیست.

 

 البته برخی از مسئولان در این راستا اظهار دارند که این ساختمانها یک شبه ساخته می شوند و ساخت و سازهای غیر مجاز هم جریمه و هم تخریب می شوند.

 

 با گذری در گلدشت به خوبی می توان دید که طی این سالها به چه میزان بر ساخت و سازها افزوده شده اما به نظر می رسد عدم نظارت کافی سبب بروز این مشکل شده  است.

 

 "اشرف چگنی" یکی از اعضای شورای شهر بروجرد در گفت و گو با بازتاب بروجرد گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در گلدشت بروجرد بسیار زیاد است و برخی از سودجویان فضای سبز شهر و ریه تنفسی بروجرد را مورد هدف قرار داده اند.

 

 وی اضافه کرد: گلدشت به عنوان یکی از تفرجگاه های بروجرد سالانه میزبان مسافران و گردشگران زیادی است و نباید اجازه داد سودجویان با از بین بردن درختان و اراضی کشاورزی این منطقه زیبا را تخریب کنند.

 

Image result for ‫ویلاسازی در گلدشت بروجرد‬‎

 

 چگنی اظهار داشت: ما پیگیر این موضوع هستیم تا با ساخت و سازهای غیر مجاز برخورد شود اما متاسفانه برخی از مسئولین می گویند این ساخت و سازها در حوزه وظایف ما نیست و ارتباطی با ما ندارد که تا کنون با چندین مسئول در این راستا صحبت شده اما نتیجه ای ندارد.

 

 به گفته وی متاسفانه دیده می شود برخی از سودجویان ویلاهای 200 متری را می سازند و با قیمت بسیار بالایی می فروشند و این به معنای نابودی فضای سبز شهر است و نباید اجازه داد فضای سبز تغییر کاربری پیدا کنند.

 

 عضو شواری شهر بروجرد تصریح کرد: در راستای تغییر کاربری ها تا کنون چندین بار اظهار نارضایتی داشته ایم که البته در سطح شهر هم تغییر کابری هایی وجود دارد در صورتی که باید اولویت شهرداری داشتن فضای سبز مناسب و مبلمان شهری باشد.

 

 "رضا امینی " رئیس جهاد کشاورزی بروجرد گفت: ساخت و سازهای غیر مجاز در گلدشت بسیار اندک است و با متخلفان به شدت برخورد می شود  که علاوه بر جریمه تخریب هم وجود دارد.

 

 وی اضافه کرد: برخی از افراد اتاقک های 20 متری را به صورت غیر مجاز آن هم یک شبه می سازند اما ویلاسازی در گلدشت نداریم. به گفته وی مجوزی در راستا ویلاسازی صادر نمی شود و فقط به عنوان اتاقکی برای استراحتگاه نگهبان باغ داده می شود. امینی تصریح کرد: برخی از ساخت و سازها با مجوز و قانونی انجام می شود اما اندکی از ساخت و سازها غیرقانونی است که براساس حکم قاضی جریمه و تخریب صورت می گیرد.

 

 "مصطفی مصطفی وند" رئیس محیط زیست بروجرد گفت: به نظر می رسد در راستای ساخت و سازهای غیر مجاز نظارت کافی وجود ندارد.

 

Image result for ‫ویلاسازی در گلدشت بروجرد‬‎

 وی بیان کرد: تغییر کاربری اراضی کشاورزی و باغات برای ساخت استرحتگاه که به صورت غیر مجاز انجام می شود و بعد از مدتی تبدیل به آلاچیق شده و ابعاد آن افزایش می یابد به دلیل بی نظارتی در این موضوع است.

 

 "علی کورانی فر" فرماندار بروجرد در این راستا گفت: ساخت و سازهای بدون مجوز در گلدشت بروجرد تخلف است و با افراد و سودجویان برخورد می شود.

 

 وی بیان کرد: جهاد کشاورزی برای جلوگیری از ساخت و سازهای غیر مجاز گشت هایی را انجام می دهد و در صورت مشاهده ویلاسازی برخورد می شود و تخریب را به دنبال دارد.

 

 به گزارش بازتاب بروجرد عدم نظارت کافی مهمترین مشکل در ساخت و سازهای غیر مجاز است و به جای کاشت درختان و افزایش فضای سبز زیبای این منطقه، تخریب طبیعت و ویلاسازی را شاهد هستیم.

انتهای پیام/

منبع خبر: بازتاب بروجرد

ارسال نظر

4 + 6 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران