امام جمعه معمولان:

نبود دیواره ساحلی بخش غربی معمولان با خطر جدی مواجه کرد/پل ابراهیم آباد وگرگر به کابوسی برای مردم تبدیل شده است

نبود دیواره ساحلی بخش غربی معمولان با خطر جدی مواجه کرد/پل ابراهیم آباد وگرگر به کابوسی برای مردم تبدیل شده است
شناسه خبـر : ۵۵۳۸ پنجشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۲

امام جمعه معمولان گفت:برخی از ادارات پلدختر در معمولان نمایندگی ندارند و این مسئله باعث شده مردم برای انجام یک کار اداری متحمل صرف هزینه و خطرات جاده ای شوند.

به گزارش سفیر افلاک ،حجت الاسلام احمد حکیمی گیلانی امام جمعه معمولان در دیدار نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی و فرماندار شهرستان پلدختر با اشاره به دغدغه مردم در خصوص دیواره ساحلی معمولان اظهار داشت: با توجه به فصل بارندگی و نزدیک شدن به فصل زمستان نیاز دیواره ساحلی در شهر معمولان احداث شود.

وی عنوان کرد: بخشی از منازل مسکونی  مردم در بخش غربی شهر در معرض خطر جدی سیلاب هستند.

امام جمعه معمولان با بیان اینکه پل ابراهیم آباد که به گرگر هم معروف در سال 91عملیات اجرایی آن آغاز شده ولی هنوز به بهره برداری نرسیده است افزود:این پل ارتباطی 13 روستای بخش غربی به شهر وصل می کند ولی با گذشت 14 سال هنوز تکمیل نشده است.

 امام جمعه معمولان تاکید کرد:استفاده مردم زوستا از گرگر به جای پل به سوژه داغ رسانه ها تبدیل شده به طوری که صداوسیما در دو مرحله طی هفته های گذشته این مشکل را پخش کرد.

حجت الاسلام حکیمی ادامه داد: ضروری که مسئولان مربوطه برای احداث این پل اقدام و مشکل چندین ساله مردم منطقه را حل کنند. وی با تاکید براینکه اداره منابع طبیعی و آبخیزداری مشکل برخی روستاهای این بخش را حل کند تصریح کرد: برخی روستاهای بخش معمولان در طرح اداره منابع طبیعی و آبخیزداری هستند اگر تدبیری برای آنها اندیشیده نشود مجبور به ترک محل و آوارگی می شوند.

امام جمعه معمولان از وضعیت درمانگاه این شهر انتقاد کرد و گفت: درمانگاه معمولان وضعیت خوبی ندارد لذا از مسئولان انتظار می رود نسبت به شبانه روزی کردن آن اقدام کنند.

وی با انتقاد از نداشتن نمایندگی برخی ادارات در معمولان گفت:به دلیل نبود نمایندگی برخی ادارات در شهر معمولان ،مردم باید هزینه وخطرات جاده ای را تحمل کنند و به پلدختر مراجعه کنند.

حجت الاسلام حکیمی گیلانی اضافه کرد:ادارات مستقر در شهرستان بر اساس وظایفی که برعهده دارند موظف هستند که به کل شهرستان خدمات رسانی کنند و معمولان هم جز این شهرستان است.

وی با تاکید براجرایی شدن پروژه مصلای معمولان خاطر نشان کرد:مسجد این شهرگنجایش جمعیت نمازگزار را در روز جمعه ندارد و نیاز مسئولین در ساخت مصلا تسریع کنند.

سید حمید رضا کاظمی نماینده مردم پلدختر ومعمولان در این دیدار،پیگیری مطالبات مردم را وظایف نماینده مجلس برشمرد و گفت:حوزه انتخابیه پلدختر ومعمولان نیازمند توجه ویژه در بخش های مختلف به خصوص کشاورزی وصنعتی است.

وی بیان کرد:جذب سرمایه گذار از اولویت های ما در بحث برنامه های توسعه ای برای  شهرستان پلدختر ومعمولان می باشد.

وی تاکید کرد: برای توسعه و رفع محرومیت بیش از هر چیز دیگر نیازمندجذب اعتبارات ملی است.  

نعمت الله دستیاری فرماندار معمولان نسبت به پیگیری احداث دیواره ساحلی،حل مسائل ومشکلات درمانگاه با افزایش یک پزشک دیگر که تعداد آنها به سه پزشک خواهد رسید،احداث مصلا و حل مسائل ومشکلات منابع طبیعی در این بخش قول مساعد داد.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران