سرپرست اداره کل کتابخانه های لرستان:

90 نشست کتابخوانی در سطح کتابخانه های استان برگزار شد

90 نشست کتابخوانی در سطح کتابخانه های استان برگزار شد
شناسه خبـر : ۴۹۳۴ چهارشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸

سرپرست اداره کل کتابخانه های لرستان از برگزاری 90  نشست کتابخوانی در سطح کتابخانه های استان خبر داد.

به گزارش سفیر افلاک رضا مختار پور سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی استان لرستان ظهر امروز در "آئین تجلیل از کتابداران و کتابخوانی" که در سالن همایش های بانک صادرات لرستان برگزار شد با اشاره به اینکه کتابداران خط مقدم کتاب و کتاب خوانی هستند عنوان کرد: اتفاقات مهم حوزه کتاب و کتابخوانی را همیشه کتابدارن رقم می زنند.

وی افزود: از ابتدای مهرماه سالجاری با تشکیل کمیته ای کار برنامه ریزی برای انتخاب کتابداران برتر استان لرستان آغاز شد و در این مدت سامانه انتخاب کتابدار برتر لرستان آغاز به کار کرد و کتابداران استان با ورود اطلاعات خود در این سامانه ثبت نام و رزومه کاری خود را وارد کردند.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان  با اشاره به نامگذاری امسال به عنوان سال "خواندن" اظهار داشت: این نامگذاری یک عقبه مطالعاتی را در خود نهفته دارد و این امر رسالت همه ما را در انجام وظایف خود دو چندان می کند.

وی از کتاب، کتابخوان و کتابخانه به عنوان سه ضلع یک مثلث یاد کرد و گفت: فرد مطالعه گر مهم ترین رکن و در واقع رأس این مثلث را تشکیل می دهد چرا که اگر هزاران کتابخانه مجهز و مجلل وجود داشته باشد اما کسی برای استفاده از آنها اشتیاق  نداشته باشد تمامی اقدامات ما در حوزه کتابخوانی بی فایده خواهد بود.  

مختار پور در ادامه و در تشریح اقدامات صورت گرفته از سوی اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان برای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در استان بیان کرد: در این راستا فرآیند برگزاری نشست های کتابخوانی عمومی را در دستور کار قرار دادیم و هدف از اجرای این برنامه ها نیز ترویج فرهنگ کتاب و کتابخانی در مقام اقدام و عمل بود.

وی ادامه داد: تا کنون بیش از ۷۲ نشست کتابخوانی در مدارس و ۹۰ نشست کتابخوانی در سطح کتابخانه های استان لرستان برگزار شده است.

سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی لرستان از انعقاد دو تفاهم نامه همکاری در حوزه کتاب و کتابخوانی  با کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان لرستان و همچنین اداره کل آموزش و پرورش لرستان خبر داد و گفت: در سال گذشته شش مسابقه بزرگ کتابخوانی  با همکاری دستگاه های اجرایی و به دو روش چاپی و الکترونیکی در سطح استان برگزار شد که با استقبال عمومی مواجه شد.   

وی همچنین با اشاره به اینکه سال گذشته برای ترغیب هرچه بیشتر همکاران برای انجام وظایف خود طرح انتخاب کتابدار برتر برگزارشد تصریح کرد: اجرای طرح کتابخانه برتر فرهنگی نیز یکی دیگر از اقداماتی است که انجام می شود و در قالب آن هر سه ماه یکبار کتابخانه های برتر استان شناسایی و معرفی می شوند.

مختارپور در ادامه از برگزاری جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح استان خبر داد و عنوان کرد: بیش از دو هزار نفر به صورت آنلاین و مکتوب در این جشنواره شرکت کردند و در پایان از نفرات برتر این جشنواره در قالب نشست مشترک تجلیل شد.

منبع:منار 

 

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 8 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران