جوابیه آموزش و پرورش لرستان به یک گزارش؛

تناقض در بخشنامه و عملکرد مدارس/ آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت: خرید کیف ها توسط خانواده ها کاملاً اختیاری است/ اولیای دانش آموزان: این کیف ها را به دانش آموزان تحمیل کرده اند

تناقض در بخشنامه و عملکرد مدارس/ آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت: خرید کیف ها توسط خانواده ها کاملاً اختیاری است/ اولیای دانش آموزان: این کیف ها را به دانش آموزان تحمیل کرده اند
شناسه خبـر : ۴۳۰۵ یکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۳:۲۰

‌به دنبال انتشار گزارشی در پایگاه خبری آسوبان با تیتر"فروش اجباری کیف به دانش آموزان/ هزینه هایی که تکلیف می شود" جوابیه‌ای از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان به دفتر این پایگاه خبری ارسال شده که بر اساس قوانین عیناً منتشر می‌شود.

به گزارش سفیر افلاک به نقل آسوبان، ‌‌‌‌به دنبال انتشار گزارشی در پایگاه خبری آسوبان با تیتر"فروش اجباری کیف به دانش آموزان/ هزینه هایی که تکلیف می شود" جوابیه‌ای از سوی روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان به دفتر این پایگاه خبری ارسال شده که بر اساس قوانین عیناً منتشر می‌شود.

آنچه در پی می آید متن کامل پاسخ این اداره کل به گزارش منتشر شده در این پایگاه خبری است که عینا از نظر می‌گذرد.

بسمه تعالی

مدیرمسئول محترم پایگاه خبری تحلیلی آسوبان؛ سرکار خانم فاطمه نیازی

موضوع: جوابیه

سلام علیکم

با صلوات بر محمد و آل محمد (ص) به استحضار می رساند در خصوص مطلب مندرج در آن پایگاه در مورخه شنبه 24مهر ماه 1395 با عنوان (( فروش اجباری کیف به دانش آموزان/ هزینه هایی که تکلیف می شود)) مطالبی را جهت تنویر افکار عمومی و درج درآن  پایگاه حضورتان معروض می گردد.

با فرارسیدن ایام  بازگشایی مدارس، تامین لوازم التحریر و پوشاک دانش آموزان یکی از دغدغه های جدی بوده که همواره ذهن خانواده های ارجمند و متولیان تعلیم و تربیت را به خود مشغول کرده است.

فروش اجباری کیف به دانش آموزان در کوهدشت

علاوه بر قیمت این اقلام، توجه به مبانی تربیتی و اعتقادی یکی از مولفه هایی بوده که صاحب نظران تعلیم و تربیت به آن اشاره کرده و بر حساسیت و دقت نظر خانواده ها در تهیه اقلام، لوازم التحریر و پوشاک مدارس تاکید کرده اند.

آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت با هدف رفاه خانواده ها و جلوگیری از رواج مدل هایی که با اهداف کلان تعلیم و تربیت مغایرت دارند و تحمیل هزینه های اضافی به والدین در اول شهریورماه سال جاری طرحی را در  شورای آموزش و پرورش شهرستان مطرح کرد تا بر اساس آن کیف دانش آموزان با طرح ساده و جذاب و با قیمت مناسب در دسترس خانواده ها قرار گیرد.

با تصویب این پیشنهاد در شورای آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت مقدمات کار فراهم کرد و مقرر شد تا مدیران ضمن ترغیب دانش آموزان با قیمتی پایین تر از قیمت بازار کیف مدارس را به صورت داوطلبانه و اختیاری در اختیار دانش آموزان قرار دهند.

نکته قابل تاکید در این خصوص این مصوبه این است که خرید این اقلام توسط خانواده ها کاملا اختیاری بوده و هیچ اجباری وجود نداشته و بخشنامه ای هم مکتوب در این خصوص به مدارس ارسال شده است.

فروش اجباری کیف به دانش آموزان در کوهدشت

در پایان از دغدغه و حساسیت شما نسبت به مسائل آموزش و پرورش تقدیر کرده و انتظار داریم دستگاه تعلیم و تربیت را در انجام وظایف قانونی و جلب مشارکت خیرین حقیقی و حقوقی یاری رسانید تا بتوانیم بستر مناسب را برای اعتلای علمی و فرهنگی آینده سازان این مرز و بوم بیشتر از گذشته فراهم آوریم.

توفیق همگان را از خداوند متعال خواستاریم.

علی قربانی

رئیس اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش لرستان

***

پایگاه خبری آسوبان، ضمن تجلیل از پاسخ‌ به موقع این اداره کل، توضیحات زیر را ضروری می داند.

همان گونه که در گزارش "فروش اجباری کیف به دانش آموزان/ هزینه هایی که تکلیف می شود" اشاره شده، فروش این کیف ها در مدارس نمونه دولتی بعثت و شاهد کوهدشت اجباری بوده؛ به طوری که حتا با وجود امتناع دانش آموزان، این کیف ها به آن ها تحمیل شده است.

این در حالی است که آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت، طی ارسال یک بخشنامه ای از اختیاری بودن این کیف ها و در قالب طرح یکسان سازی کیف مدارس خبر داده است.

در این خصوص باید گفت اگر این بخشنامه به مدارس فوق ارسال گردیده؛ پس چرا فروش کیف ها به دانش آموزان و با وجود امتناع آنان تحمیل گردیده؛ به طوری که در همین روز گذشته دانش آموزان را موظف به پرداخت هزینه ی کیف هایی کرده اند که هیچ گونه تمایلی برای خرید آن نداشته اند؟

آیا آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت، از اجباری بودن این کیف ها در برخی از مدارس این شهرستان بی اطلاع بوده که فروش آن ها را به دانش آموزان اختیاری عنوان کرده است؟

در بخشنامه ی ارسالی از سوی آموزش و پرورش شهرستان کوهدشت، طرح یکسان سازی کیف مدارس در اول شهریورماه سال جاری ذکر شده تا بر اساس آن کیف دانش آموزان با طرح ساده و جذاب و با قیمت مناسب در دسترس خانواده ها قرار گیرد؛ این در حالی است که مدارس فوق در روز 14 مهرماه سال جاری اقدام به تحویل اجباری کیف ها به دانش آموزان نموده است.

مستندات گزارش "فروش اجباری کیف به دانش آموزان/ هزینه هایی که تکلیف می شود" در دفتر این پایگاه خبری موجود است.

انتهای پیام/

ارسال نظر

4 + 7 =

نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود. نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.

نظرات کاربران